Премини към съдържание

Дросел от 4Г37 на 4Г15


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.В MiragePerformance попаднах на една интересна тема за повишаване мошността на 4Г15 (1.5L) чрез сменяне на дросела.Пича използва дросел от 4Г37 (1.8L) - 50мм диаметър,тоест с 4мм повече от на 4Г15.В темата се казва че всичко по електрониката съвпада,но все пак бих искал и вашето мнение.

П.С някой правил ли е подобен мод на своя автомобил?

 

Ето и темата:

http://www.4g61t.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=2646

Редактирано от MultiPointECI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лятото правих опит с дросел от Аутлендър, но няма ниски обороти и част от високите! Между 3500 и 5200-5300 е нещо страшно! Двигатела ми е 4g13!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този Аутлендър колко кубика беше?Явно разликата в диаметъра на дроселите е била голяма и затова са се получавали проблеми.Иначе казваш че е дърпала повечко в средните...така ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4G63, 2000кубика. Разликата в дроселите е доста голяма и явно от там идват нередовните смеси. Още от самото запалване трябва да си на педала, защото не работи в ниските. Явно ще има разлика с дросел от 4G37 и би трябвало да е в целия диапазон.

 

М/у другото в БГ намират ли се такива мотори (и по-точно дросели от тях)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-често срещани за сега са Еклипс 1г 1.8...по мои наблюдения.А за твоя мотор 4г13 няма ли да е оферта да пробваш с дросел от 4г15 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-често срещани за сега са Еклипс 1г 1.8...по мои наблюдения.А за твоя мотор 4г13 няма ли да е оферта да пробваш с дросел от 4г15 :mitsu-smiley:

 

Аз си търся от 4G92! Евентуално и дюзи! Ако се сдобия с тях ще има и малко порт! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...