Премини към съдържание

Не подава гориво към дюзите


gergefan

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Моя звяр взе да не пали или пали когато си поиска.След дълго лутане се оказа че, на моменти не подава гориво към дюзите.Ако някой знае нещо по въпроса да помага моля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Моя звяр взе да не пали или пали когато си поиска.След дълго лутане се оказа че, на моменти не подава гориво към дюзите.Ако някой знае нещо по въпроса да помага моля.

Твоята помпа е Лукас ........ :icon_censored:

Ето така изглежда тя:

http://media.snimka.bg/1773/009800498.jpg

За да не пали и не качва гориво, първо проверете дали клапана с имобилайзера работи:

http://media.snimka.bg/1773/009800501.jpg

Този клапан спира горивото на помпата и така мотора се гаси, но той има в него и имобилайзер , който може да се е прецакал и да не го отваря когато въртиш на стартер........на смнимката съм вече го сменил този клапан и за това виждате новия вече , но там на същото място е навит стария, те често дават проблеми и затова ви насочвам към него.........Стария клапан се вижда на снимката и него съм го заварил до новия, ( то се вижда ) тъй като в него е имобилайзера както казах,заххранването съм го взел от един куплунг по долу от помпата, на който идва 12Волта когато подадеш контакт............Клапана няма да се види, тъй като е под една много дебела планка ,умишлено направена така ,че да не се сваля лесно , това е и причината помпата да бъде свалена, тъй като тя трябва да се отреже за да се монтира новия клапан..........може и на място с флекса да се отреже ,но не е препоръчително...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...