Премини към съдържание

Цената на газта


Препоръчано мнение

Напоследък цената на газта доста падна. Знае ли някой защо?

 

Принципно знам, че бутана спира да се изпарява при температура по-ниска от -2 градуса, а пропана при -40. Затова за обикновените отоплителни системи има опасност да работят само с пропан и да остане бутана, който не може да се изпари при тази температура. Работата е че при АГУ на газ-станциите и от бутилката в колата се използва течната фаза - със сонда се тегли от течната, а не от газообразната фаза и след това в изпарителя става газообразна при доста по-висока температура, така че не би трябвало да има значение тази на околната среда.

 

Друга причина не мога да се сетя...през зимата да пада цената на газта??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И аз забелязах, че падна цената с окло 10 стотинки, но не съм чул нищо да казват по новините. Възможно е да предстои увеличение на цената и искат малко да ни зарадват преди това :icon_hmm: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но не съм чул нищо да казват по новините.

Ама колега, това не е интересна новина - затова :icon_blush:

На новинарите им дай престъпления, бедствия, аварии, увеличение на цени, интриги, мизерия...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз едва от няколко месеца почнах да се интересувам от цената на газта. Но един от колегите ми, който от много години кара на газ, твърди че в края на всяка зима цената на газта пада. Дори дава прогноза, че през пролетта ще достигне до 65-70 стотинки. Вие имате ли подобни наблюдения? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...