Премини към съдържание

Покупка?


spank

Препоръчано мнение

Здравейте, в близките 3-4 месеца съм се ориентирал да пътувам към Холандия и да си взема Галант и ме интересува какво трябва да знам, като трябва ли да й вадя на колата след покупка някакви документи за път или нещо такова? Понеже никога не съм купувал кола от друга държава и ориентировъчно колко пари ще ми трябват, без тези за самата кола? Някъде тук бях попаднал на една такава тема, но беше от 2007 и би трябвало да са различни цените в момента... Благодаря предварително.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, в близките 3-4 месеца съм се ориентирал да пътувам към Холандия и да си зема Галант и ме интересува какво трябва да знам, като трябва ли да и вадя на колата след покупка някакви документи за път или нещо такова понеже никога не съм копувал кола от друга държава и ориентировъчно колко пари ще ми трябват без тези за самата кола.Някъде тук бях попаднал на една такава тема, но беше от 2007 и би трябвало да са различни цените в момента..... Благодаря предварително.

Не мисля, че някой от форума е копувал кола от друга държава, може евентуално да са купували...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 200евро за бензин, винетли и магистрала в Сърбия, за номера и застраховка останалите да кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене от Германия(Бохум) до България ми излезе 500 евро всичко плюс регистрация и еко такса.Това беше 2008г. сега е същото....успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред бих те посъветвал да огледаш внимателно колата, която ще купуваш, защото ще разчиташ да те докара до България, а разстоянието не е никак малко (2 - 3 000 км). Ако има някакви странични шумове по мотора или окачването - не я взимай, защото ако изтропа нещо по пътя - какво ще правиш? Евтините коли са в по-лошо състояние от по-скъпите, но това е нормално. Можеш да бъдеш сигурен, че има защо да са по-евтини. Според мен 500 евро няма да ти стигнат в никакъв случай, трябва да си заделиш поне 700 евро за да не закъсаш за бензин по пътя. Ако колата я купуваш от автокъща, помоли ги да ти съдействат за регистрацията, обикновено помагат.

Успех и да не забравиш да се похвалиш когато докараш колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако взимаш колата от човек, можеш да го помолиш да ти остави номерата до прибирането ти в БГ. Като взех моя Галант от Германия се разбрахме със стария собственик да му върна номерата веднага след като се прибера в Белгия. На другият ден му ги пратих по пощата и спестих известна сума пари за транзитни номера и застраховка, както и разправиите по изваждането им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Ако взимаш колата от човек, можеш да го помолиш да ти остави номерата до прибирането ти в БГ. Като взех моя Галант от Германия се разбрахме със стария собственик да му върна номерата веднага след като се прибера в Белгия. На другият ден му ги пратих по пощата и спестих известна сума пари за транзитни номера и застраховка, както и разправиите по изваждането им.

Колега,аз постоянно ходя в Германия за коли и мога да ти кажа някои нещица.Разхода на колата ти и винетните такси са ти горе долу около 300евро.Транзитните ти номера са около 110 евро и другите ти разходи като билет и храна са си отделно.Смятай и не се чуди много.Ако имаш проблем,който не можеш да решиш по пьтя за дома с колата си-имам пьтна помощ и прибирам коли от цяла европа.От Холандия взимам 1100 лева.Ако имаш нужда от моите услуги-0888685487.И на добьр пьт с новата ти придобивка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...