Премини към съдържание

Показания на борд компютър на 1.6 16v


PlamenPetkov

Препоръчано мнение

Здравейте.От няколко часа съм собственик на carisma 1.6 16V и едно от първите неща което ми направи впечатление е че показанията на борд компютъра са странни за мен(дано аз да не се ориентирам правилно).Четох във форума ,че моментния разход май няма да ми показва моя модел,но това което ми показва не мога да го осмисля-показва- А и километри, а като го натисна- Б и километри и двата километри се увеличават с изминаването на нови километри(това все пак е логично , но за какво може да ми служи). Значи между 2-те стойности има един постоянен интервал които остава константа ,а стойностите се увеличават еднакво.Нямам оригинално радио и може би това е проблема ,но някой може ли да ми каже какво трябва да показва борд компютъра на километража и какви са тези стойности.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега.

 

Много безаварийни километри ти желая.

 

Това са показания на моментния(дневния) километраж, а с натискането на копчето променяш показанията между двата който имаш А и В.

При по-продължителното натискането на това копче можеш да го нулираш, този на които си А или В.

 

А за дисплея за показване на средния разход, средна скорост и остатък на километри с горивото в резервоара колегите незнам каде се намира но колегите с такива коли ще помогнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да смениш системните показания на дисплея - среден разход/средна скорост/оставащи километри до зареждане, трябва да си с фирмено CD/касетофон. На неговото изваждаемо панелче има едно бутонче "DISP", с което се сменят въпросните показания.

Може и да има хакване на тази функция и да се сменя по друг начин(с измислен/добавен) бутон, ама не съм се ровичкал и не мога да кажа със сигурност.

Ако си маниак, може да потърсиш някакво сиди(фирмено) на старо от някоя Каризмичка на части.

Честито от мен за новата ти красавица и със здраве да си я рендосваш!

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да смениш системните показания на дисплея - среден разход/средна скорост/оставащи километри до зареждане, трябва да си с фирмено CD/касетофон. На неговото изваждаемо панелче има едно бутонче "DISP", с което се сменят въпросните показания.

Може и да има хакване на тази функция и да се сменя по друг начин(с измислен/добавен) бутон, ама не съм се ровичкал и не мога да кажа със сигурност.

Ако си маниак, може да потърсиш някакво сиди(фирмено) на старо от някоя Каризмичка на части.

Честито от мен за новата ти красавица и със здраве да си я рендосваш!

 

Мерси за информацията.Ще се поинтересувам за някакво решение с управлението на показанията-може и да излезе нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...