Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Секретни болтове


DANI MG

Препоръчано мнение

Колега,имах същия проблем със свалянето на болтовете на моя галант.

Съвета ми е да капнеш малко масло в самата гайка и около гуменото оплътнение на самия болт.

При мен имаше голям ефект при положение,че преди да направя това,счупих 2 ключа!!!

Един съвет и от мен.След развиване на болт или гайка намажете резбата с графитна смазка,графита който остава по резбата не позволява да се спече от високи температури.Това са професионални съвети от книжка /аз управлявам москвич/Това,че щял да се развие болта някой поне така мислят е глупост.Конуса си върши работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я офертата ако не си си взел гайки все още:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27850

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте колеги, купих си за зимата железни джанти. Съответно изникна въпроса стават ли болтовете от алуминиевите на железните джанти? Резервната гума също е железна, слагал съм един два пъти и не е имало проблем. Ако са различни болтовете, то тогава и секретния болт трябва да се сменя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред същата дилема. Металните джанти са за гайки с конус, докато оригиналните 15" лети (за тях мога да твърдя) са за гайки с равно чело. Сега се чудя и аз дали да карам с 3 конусни и една секретна с равно чело, дали ще стегне изобщо... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На оригиналните гайки за алуминиевите джанти в началото на гайката има малък конус, който пасва точно в леглото на железните джанти :rolleyes: Мисля ,че японеца го е предвидил този момент :icon_clap: и гайките стават и за двата вида джанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...