Премини към съдържание

Секретни болтове


DANI MG

Препоръчано мнение

Колега,имах същия проблем със свалянето на болтовете на моя галант.

Съвета ми е да капнеш малко масло в самата гайка и около гуменото оплътнение на самия болт.

При мен имаше голям ефект при положение,че преди да направя това,счупих 2 ключа!!!

Един съвет и от мен.След развиване на болт или гайка намажете резбата с графитна смазка,графита който остава по резбата не позволява да се спече от високи температури.Това са професионални съвети от книжка /аз управлявам москвич/Това,че щял да се развие болта някой поне така мислят е глупост.Конуса си върши работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я офертата ако не си си взел гайки все още:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27850

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Здравейте колеги, купих си за зимата железни джанти. Съответно изникна въпроса стават ли болтовете от алуминиевите на железните джанти? Резервната гума също е железна, слагал съм един два пъти и не е имало проблем. Ако са различни болтовете, то тогава и секретния болт трябва да се сменя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред същата дилема. Металните джанти са за гайки с конус, докато оригиналните 15" лети (за тях мога да твърдя) са за гайки с равно чело. Сега се чудя и аз дали да карам с 3 конусни и една секретна с равно чело, дали ще стегне изобщо... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На оригиналните гайки за алуминиевите джанти в началото на гайката има малък конус, който пасва точно в леглото на железните джанти :rolleyes: Мисля ,че японеца го е предвидил този момент :icon_clap: и гайките стават и за двата вида джанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...