Премини към съдържание

Spacestar 1.9 турбо проблем


Препоръчано мнение

Здравейте на всички :mitsu-smiley: фенове . Днес с моят автомобил Mitsubishi Spacestar дизел DID 1.9, 113к.с., 2002г модел, докато се пребирах от море се

случи нещо доста страшно . Изведнъж мощността ми спадна драстично, едвам я докарах колата до София . Когато стигнах, спрях я и погледнах под капака за

какво иде реч . Оказа се, че един маркуч от турбото към радиатора се беше извадил. Сложих го звукът който се чуваше на магистралата изчезна обаче и

турбо нямам мощност също :( . Мисълта ми е от къде мога да намеря НОВО или УПОТРЕБЕНО турбо. Моля дайте ми съвети МЕРСИ :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти, още не си установил какъв е проблемът, и тръгна турбина да търсиш... Те нали са много евтини, давай-вземи си една две, та да си имаш...

 

Закарай най напред колата на диагностика, замерете и турбината дали надува и колко, и тогава вече можеш да търсиш турбина, ако се налага...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Побърниках тук там, проблемът се оправи каточели . Сега обаче имам нов въпрос : Да знаете защо маркучът от турбото към радиатора се беше извадил и какви може да са последиците за автомобила ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маркучът се е извадил, защото не е била стегната добре скобата...

А последици няма, освен загуба на мощност в момента...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички :mitsu-smiley: фенове . Днес с моят автомобил Mitsubishi Spacestar дизел DID 1.9, 113к.с., 2002г модел, докато се пребирах от море се

случи нещо доста страшно . Изведнъж мощността ми спадна драстично, едвам я докарах колата до София . Когато стигнах, спрях я и погледнах под капака за

какво иде реч . Оказа се, че един маркуч от турбото към радиатора се беше извадил. Сложих го звукът който се чуваше на магистралата изчезна обаче и

турбо нямам мощност също :( . Мисълта ми е от къде мога да намеря НОВО или УПОТРЕБЕНО турбо. Моля дайте ми съвети МЕРСИ :icon_crying:

Освен този маркуч, обикновенно се къса маркучето, което управлява клапана на турбото .............Така че ,най добре е да се види и направи един оглед ................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Възможно ли е маркучът да се надува, заради масло в радиатора на интерколера?

 

Ако имаш съмнения, че някой от серпентините на интеркулера са запушени - то тогава пък няма да има нужната ефективност от работата на турбината. В резултат ефекта ще е липса на мощност на средните и високи обороти. Но вероятно тогава и ще пуши по-вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е маркучът да се надува, заради масло в радиатора на интерколера?
Маркуча си се надува, от тягата на турбината... Маслото не може да бъде пречка...

Ако има много масло в кулера, значи ти е за ремонт турбината...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

ИмаХ подобен проблем.Оказа се че се е пукнал маркуча от интерколера към турбината.105 лева и отново е в движение.Моят спейс е 1.9 ДИД 2004 , оказа се че заради някаква модификация маркуча е по специфичен и намеренитре по моргите маркучи от рено не вършат работа.Така че позаявка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...