Премини към съдържание

Проблем с регулирането на задните седалки


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам въпрос към хората със Спейс Звездички 1999+...

Задният ред седалки по принцип се регулира напред-назад с лоста под него, при мен обаче има само една позиция (средната), в която се "застопорява" (щраква на място). В най-предна или най-задна позиция просто не иска и остава да се движи свободно докато не щракне отново по средата. Това е доста неприятно, защото по този начин около 7-8см място се "изяждат", а те са например разликата между това дали ще усещам колената на човека на задната седалка или не :)

Та искам да попитам как е положението при други хора с такъв автомобил, колко степени (дупки) за регулиране имате (например както на предните седалки са през 1-2 см) и щракват ли седалките, изместени възможно най-назад?

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне с отговорите на тези въпроси :)

 

P.S.

Устройствата за коланите са извадени над седалките, нищо не им пречи на хода. Гледах илюстрацията в ремонтното упътване, но е с прекалено ниска резолюция, за да се видят детайлите и да се прецени кое-как. В нормалната книжка на колата пък не пише нищо друго, освен че се регулират - нито колко см ход имат (аз го измерих към 16см), нито колко точки на заключване.

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравейте колеги, имам въпрос към хората със Спейс Звездички 1999+...

Задният ред седалки по принцип се регулира напред-назад с лоста под него, при мен обаче има само една позиция (средната), в която се "застопорява" (щраква на място). В най-предна или най-задна позиция просто не иска и остава да се движи свободно докато не щракне отново по средата. Това е доста неприятно, защото по този начин около 7-8см място се "изяждат", а те са например разликата между това дали ще усещам колената на човека на задната седалка или не :)

Та искам да попитам как е положението при други хора с такъв автомобил, колко степени (дупки) за регулиране имате (например както на предните седалки са през 1-2 см) и щракват ли седалките, изместени възможно най-назад?

Ще съм много благодарен ако някой ми помогне с отговорите на тези въпроси :)

 

P.S.

Устройствата за коланите са извадени над седалките, нищо не им пречи на хода. Гледах илюстрацията в ремонтното упътване, но е с прекалено ниска резолюция, за да се видят детайлите и да се прецени кое-как. В нормалната книжка на колата пък не пише нищо друго, освен че се регулират - нито колко см ход имат (аз го измерих към 16см), нито колко точки на заключване.

Здравей колега реши ли проблема. скоро влязах в тази тама и ако не си рошил проблема можа да проверя на моята звездичка какво е положението и да ти пиша

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти - за жалост не съм, ще се радвам ако споделиш. :icon_thumbup:

така, задните седалки при мен имат 4 позиции-една в която е в момента и още три. между позициите разтоянието е около 5-6 см.

в наи предна позиция има окол 4-5 пръста разтояние от седалката до началото на средната конзола незнам как се нарича точно, там кадето е пепелника за пътниците на задната седалка. А когато е в наи задна позиция има разтояние около 25см разтояние от същото място на което е измерено и в предна позиция.

 

Надявам се че ще ти е помогнало това. успех :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...