Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Колеги, когато карам колата на ръчен режим на превключване, ми се променя звука от скоростната кутия. Имате ли наблюдения дали е така и при вашите коли? :icon_hmm:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пробвах колата на равно с постоянна скорост и на ръчен,след това и на автоматичен режим ,но няма разлика в шума!Васко,ти кога го чуваш когато ускоряваш или при равномерно каране?Да не би шума да е от по -тежкия ти десен крак??? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах колата на равно с постоянна скорост и на ръчен,след това и на автоматичен режим ,но няма разлика в шума!Васко,ти кога го чуваш когато ускоряваш или при равномерно каране?Да не би шума да е от по -тежкия ти десен крак??? :icon_thumbup:

Чувам го, когато намалям ръчно предавките без да подавам междинна газ. Ама щом до сега не е изпушила кутията, значи е нормално. :icon_blush:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко ти е наред ,макар че не съм специалист.Междинна газ трябва да подаваш, ако минаваш през неутрална ,за да се изравнят оборотите между двигателя и колелата!С нашите кутии не знам как става?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко ти е наред ,макар че не съм специалист.Междинна газ трябва да подаваш, ако минаваш през неутрална ,за да се изравнят оборотите между двигателя и колелата!С нашите кутии не знам как става?

С моята кола се правят всякакви експерименти, в работен режим. До сега е издържала на всичко, което съм приложил като тормоз. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При автоматична кутия както и при вариаторните автоматични кутии, подаването на междинна газ с нищо не помага, а при автоматичната кутия не е полезно да минаваш на неутрална и да превключваш на D в движение. По-добре е да не си правите такъв тип експерименти, ремонта въобще не е евтин.

Ами то няма как да карам на +/- (sport) и да минаван на неутрална предавка. Ако някой го прави това, да го снима как става. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...