Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Колеги, когато карам колата на ръчен режим на превключване, ми се променя звука от скоростната кутия. Имате ли наблюдения дали е така и при вашите коли? :icon_hmm:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пробвах колата на равно с постоянна скорост и на ръчен,след това и на автоматичен режим ,но няма разлика в шума!Васко,ти кога го чуваш когато ускоряваш или при равномерно каране?Да не би шума да е от по -тежкия ти десен крак??? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах колата на равно с постоянна скорост и на ръчен,след това и на автоматичен режим ,но няма разлика в шума!Васко,ти кога го чуваш когато ускоряваш или при равномерно каране?Да не би шума да е от по -тежкия ти десен крак??? :icon_thumbup:

Чувам го, когато намалям ръчно предавките без да подавам междинна газ. Ама щом до сега не е изпушила кутията, значи е нормално. :icon_blush:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко ти е наред ,макар че не съм специалист.Междинна газ трябва да подаваш, ако минаваш през неутрална ,за да се изравнят оборотите между двигателя и колелата!С нашите кутии не знам как става?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко ти е наред ,макар че не съм специалист.Междинна газ трябва да подаваш, ако минаваш през неутрална ,за да се изравнят оборотите между двигателя и колелата!С нашите кутии не знам как става?

С моята кола се правят всякакви експерименти, в работен режим. До сега е издържала на всичко, което съм приложил като тормоз. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При автоматична кутия както и при вариаторните автоматични кутии, подаването на междинна газ с нищо не помага, а при автоматичната кутия не е полезно да минаваш на неутрална и да превключваш на D в движение. По-добре е да не си правите такъв тип експерименти, ремонта въобще не е евтин.

Ами то няма как да карам на +/- (sport) и да минаван на неутрална предавка. Ако някой го прави това, да го снима как става. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...