Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с Abs


Препоръчано мнение

Колеги, исках да Ви попитам, някои дали не е имал подобен проблем с ABS-a.

Значи от около седмица, от време на време ми светва лампата на ABS-a и стой така, докато не угася двигателят и запаля отново.

Забелязах, че става предимно като пътувам на дълъг път, но понякога и градско също се включва.

В същия момент накладките ми бяха за смяна и силно се надявах да има връзка :) , но уви.

Смених накладките днес предни, задни .... но лампата за ABS-a пак светна като пътувах

Някъква идея от какво може да е или .. по скоро каде да отида да напваря диагностика?

Балканстар дали взимат скъпо само за диагностика?

Редактирано от Pepper
Правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, исках да Ви попитам, някои дали не е имал подобен проблем с ABS-a.

Значи от около седмица, от време на време ми светва лампата на ABS-a и стой така, докато не угася двигателят и запаля отново.

Забелязах, че става предимно като пътувам на дълъг път, но понякога и градско също се включва.

В същия момент накладките ми бяха за смяна и силно се надявах да има връзка smile.gif , но уви.

Смених накладките днес предни, задни .... но лампата за ABS-a пак светна като пътувах

Някъква идея от какво може да е или .. по скоро каде да отида да напваря диагностика?

Балканстар дали взимат скъпо само за диагностика?

Аз имам съшия проблем.Някой от венците на ABS-a, на някое колело е събрал доста ръжда и това датчика го отчита като грешка.Трябва да се почистат венците от ръжда.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съшия проблем.Някой от венците на ABS-a, на някое колело е събрал доста ръжда и това датчика го отчита като грешка.Трябва да се почистат венците от ръжда.

 

А ти изчистил ли си ги и ако да къде или сам? :)

И аз чух подобно нещо, че може да са зацапани само, но как да разбера? Къде са точно тези венци?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни от вътрешната страна на главината ( м/у маншона на карето и защитната ламарина на главината ) , прилича на цилиндрично зъбно колело със правоъгълни зъби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти изчистил ли си ги и ако да къде или сам? :)

И аз чух подобно нещо, че може да са зацапани само, но как да разбера? Къде са точно тези венци?

Не съм,все не остава време.Намират се зад ламарините на спирачните дискове.Отиди някъде да я закачът на компа и ще се види от кое колело е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм,все не остава време.Намират се зад ламарините на спирачните дискове.Отиди някъде да я закачът на компа и ще се види от кое колело е проблема.

Ами и на мен ми се иска да я кача на компютърна диагностика, но къде?

Кажете някой сервиз или форумец, дето да е читав и да не е 10101010 лева.??

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих моята с дефекта(постоянно работещ АБС-"чукане" в педала).Беше ми счупена предна лява гривна на системата.Един познат ме посъветва(преди да уточня и отстраня повредата)също да си изчистя въпросните гривни от евентуална ръжда и тогава забелязах проблема.

 

Държа да ти кажа,че тогава НЕ МИ СВЕТЕШЕ лампата за АБС-а на таблото.Може би твоят проблем е от нещо друго.Виж при някой електричар-помпата и датчиците дали работят нормално.А ти откъде си?

 

За София-човекът с диагностиката е DJ Tymbi,а за Пловдив е Milen_z.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...