Премини към съдържание

Гасне двигателя


Препоръчано мнение

Днес си купих Спейс Стар 1,3 ,но имам проблем.Колата я докараха с платформа от друг град,регистрирах я,сложих бензин понеже беше паднало нивото на минимума.Не знам дали защото е карано с остатъчно гориво.но колата гасне когато е в движение.Ако сменя горивния филтър дали това ще оправи нещата?Смених й акумулатора,защото стария издъхна на излизане от КАТ.Има ли някой идея какъв може да е проблема?Утре сме в бокса за нови гуми,но с това прекъсване се губи удоволствието от шофирането на този прекрасен автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом си сменял акумулатора......Нека поработи на място, и малко я покарай.....Трябва сама да се оправи. Има много писано за тези обороти при махане на акумулатора и т.н. Ако не се оправи ще я мислим......Ще трябва да се провери настроиката на дросела....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих Спейс Стар 1,3 ,но имам проблем.Колата я докараха с платформа от друг град,регистрирах я,сложих бензин понеже беше паднало нивото на минимума.Не знам дали защото е карано с остатъчно гориво.но колата гасне когато е в движение.Ако сменя горивния филтър дали това ще оправи нещата?Смених й акумулатора,защото стария издъхна на излизане от КАТ.Има ли някой идея какъв може да е проблема?Утре сме в бокса за нови гуми,но с това прекъсване се губи удоволствието от шофирането на този прекрасен автомобил.

 

Какво да се прави, ако след смяна

на акумулатора оборотите на

двигателя станат нестабилни:

- ако след смяна на акумулатора оборотите на двигателя

станат нестабилни, установете двигателя в

изходно състояние, като за целта следвате дoлyописания

метод:

1. Спрете автомобила на беэопасно място.

2. Поставете лоста за скоростите (при механични

скоростни кутии) на положeние 'N' (Неутрално)

или селекторния лост (при автоматични

скоростни кутии) на положение 'Р' (Пapкиране).

Спрете двигателя.

3. Рестартирайте двиraтеля.

4. Изключете отonлeнието или климатика.

(ако автомобилът е оборудван с климатик)

5. Оставете двигателя дв загрее, докато cтpeлката

на измервателния уред за температурата

на водата се стабилизира на средата му.

6. Спрете двиraтеля и го рестартирайте.

7. Оставете двигателя да работи на празни обороти

за около 1О минути.

8. След стабилизиране на оборотите на двигателя

установяването му в изходно състояние е

приключило.

ЗАБЕЛЕЖКА

ако след процедурата по установяване на двигатепя

в изходно състояние оборотите му останат нестабилни,

проверете автомобила при упълномощен

дилър на МИЦУБИШИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко съм го изпълнил възможно най-търпеливо и повече нямам проблеми с количката.Благодаря на Peter G!Ипитвам удоволствие ,че съм зад волана на този автомобил.Честит празник на всички ! И без аварийно шофиране !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте на всички!

Ето аз и мъжа ми, без да усетим, като на шега, се присъединихме към собствениците, но засега не знам щастливите ли, на Спейс Стар. Даже не бях виждала такъв модел автомобил, но ми хареса от пръв поглед.

Имаме няколко предварителни въпроса, на които много се надявам да получим компетентен отговор.

1.Това гаснене на колата може ли да се дължи на повреда в стъпковия мотор?

2.Някой би ли могъл да ни ориентира откъде може да се закупят защитните кори под двигателя, които всичките липсват при нас.

Благодаря предварително за съдействието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Ето аз и мъжа ми, без да усетим, като на шега, се присъединихме към собствениците, но засега не знам щастливите ли, на Спейс Стар. Даже не бях виждала такъв модел автомобил, но ми хареса от пръв поглед.

Имаме няколко предварителни въпроса, на които много се надявам да получим компетентен отговор.

1.Това гаснене на колата може ли да се дължи на повреда в стъпковия мотор?

2.Някой би ли могъл да ни ориентира откъде може да се закупят защитните кори под двигателя, които всичките липсват при нас.

Благодаря предварително за съдействието!

Може,но когато огасне ,,после веднага ли пали?.........

Чека свети ли на таблото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Явно това гаснене се случи, защото сваляхме акумулатора, но после веднага пали. Има един алгоритъм за ресетиране при такива случаи, който колегите тук любезно са предоставили и благодарение на него изчезна проблемът с гасненето. Друго не свети на таблото, освен srs - така беше още когато я купихме. Разбрахме, че това са ербеците. Продавачът твърди, че лампата е светнала когато са мили колата, дали е така - не зная. Казаха ни също, че в сервиз и специализирана програма компютърът би могъл да се ресетира и да се оправи. Остава да я закараме. Благодаря сърдечно за бързия отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Гасненето на двигателя при мен всъщност се оказа слаб акумулатор.Купих нов и след това никакви проблеми не съм имал.Ходих на диагностика/за 36лева/ в Дарс Ауто -оторизиран сервиз на Мицубиши,но ви умолявам не повтаряйте моята грешка.Значи вероятно е нормално да вкарат автомобила в сервиза а аз да си чакам отвън,но след това само ми обясниха,че компютърът дава много грешки и за по-обстоен преглед с/у повече от 150лева щекажат какво има като цяло.И след това вече ще се прави каквото се налага като ремонт.Е,питам аз не е ли малко прекалено всичко това.Ходих при специалисти след това и след пълна диагностика на всяка една част по колата нещата са в ред.Наслаждавам се на удоволствието от шофирането и не ми се слиза от Спайсчето :mitsu-smiley: Пожелавам ви всичко да се оправи за да се радвате и вие!И ако имате проблеми пишете -тук всеки е готов да помага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога и не искам да коментирам майсторите... А и не знам как са нещата в Сливен от много време. Има едно момче, което е много добър по тоците - в Даме Груев, точно срещу 29 блок, Христо, мисля, че се казваше (дано не бъркам) За останалите в града наистина нямам наблюдения, още по-малко с :mitsu-smiley: Но ако имаш път към Пловдив - там има един майстор, който ще ти свърши всичката диагностика накуп, ще ти обясни точно кое какво трябва да се направи и така ще си спестиш доста нервички и чуденки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добрата новина е,че Христо продължава да работи наистина много добре в обновения си сервиз на изключително достъпни цени и качествено.Въпросът беше,че в оторизирания сервиз на :mitsu-smiley: не са наясно при това на доста висока цена.Не ходете в Дарс Ауто Сливен!Диагностика на колатасрещу 36 лева.Дават касова бележка на която пише -труд.А точна разпечатка на състоянието на колата не остана известно.Но това вече го разбрахте.rosko като идваш към Сливен пиши да се видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, той го обнови сервиза още, докато живеех в Сливен! Дори преди 2 седмици минах да го видя, побъбрихме (бивши комшии сме, бях учител на сестра му, пусто с имената не се оправям) - за него съм сигурен, сериозен пич и професионалист е! Не знам дали има друг в Сливен, който да ги разбира толкова добре нещата! Не го питах дали има диагностична апаратаура за :mitsu-smiley: , дал съм ти решението по въпроса. Ако имаш време, или път към Пловдив - иди при Милен и ще знаеш неща за колата си, за които дори не си подозирал! Пред теб, пред очите ти....

Идвам си към Сливен тази седмица, но имам 4 рожденника вкъщи, запланувано е едно агънце и няма да ми е до щъкане! След 20 дни - живот и здраве пак, да се надяваме програмата да е по-лека :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно ще е да се срещнем дори след 20 дена.Ами и аз съм бивш съсед с Христо-може пък и да сме се срещали.А с Милен вече се срещнах и съм супер доволен. Надявам се да оправим системата по сигурността.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...