Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,молбата ми е ,ако някой е запознат,да каже на колко хиляди километра се сменя маслото на автоматичната скоростна кутия на Пинина , понеже ако тук в Бургас отида на проверка в някой сервиз със сигурност ще ми кажат,че вече е за смяна,дори и да не е!...и имате ли представа откъде мога да намеря някакви инструкции на английски за този автомобил/Пинин 2001 2.0-автоматик/.Мерси много!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,молбата ми е ,ако някой е запознат,да каже на колко хиляди километра се сменя маслото на автоматичната скоростна кутия на Пинина , понеже ако тук в Бургас отида на проверка в някой сервиз със сигурност ще ми кажат,че вече е за смяна,дори и да не е!...и имате ли представа откъде мога да намеря някакви инструкции на английски за този автомобил/Пинин 2001 2.0-автоматик/.Мерси много!!!

 

 

На 90000км е първото обслужване на скоростната кутия ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 90000км е първото обслужване на скоростната кутия ....

Много ти благодаря :) !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пинина е на 73 000 км 2001 г. и мисля,че до този момент не е сменяно маслото.Според мен годините на колата не са определящи,понеже за шест години могат да бъдат изминати както 30 000 така и 130 000 км например...Смятам, че е по-логично маслото да се сменя в зависимост от навъртяните километри....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А също така то е вечно.... :icon_refuse:

Послушай Мирослав. Маслото губи своите свойства с течение на времето, температурите и пр. Смяната му няма да еевтина, задължително сложи точно предписаната марка масло (т.е. купи си го от оторизиран вносител). За справка - на мой приятел му се счупи автомата на лека кола и олекна с 3 бона.... Не смея да предполагам как е при "джипките"...

Отделно - ако колата е т.нар. "нов внос" - там нямаш никаква гаранция дали е на 75 или 130, как е гледана, нищо.

Сменяй го!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...