Премини към съдържание

Разминаване на предните две гуми


Malcho

Препоръчано мнение

Колеги помагайте! :)

Вчера ходихме на компютърна диагностика за окачването и се оказва че предната лява гума е назад с 9 мм спрямо предната дясна, няма опасност да се изтрият неравномерно гумите но ми казаха че евентуално може колата да ми бие леко в ляво, което не съм усетила досега.

Според тамошния диагностик, може да е изкривен носач, но това ще се установи със смяна и ако се окаже че не е от това, ще ни трябва тенекеджия.

Така или иначе при първа възможност ще отидем при Пламен.

Някой имал ли е подобен проблем, и ако да, как го е отстранил, има ли сериозни опасности при движение и това дава ли отражение на нещо?

Можем ли временно така да я караме?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тези от диагностиката, не ти ли казаха от къде идва проблема.?...... :icon_doh: ...За какво си давате парите, като после сами трябва да търсите, къде е проблема.......

Може колата да е удряна и гредата да е подбита......В такъв случай и нов носач не помага.......Трябва да се разпъне гредата, за да си дойде всичко на место......

Свържи се с колегата SLX (Росен) да ти прегледа гредите, за евентуален удар и ако няма такъв, тогава вече може да се търси причината по носач, шенкел или макферсън.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това казаха че може или да е носача или гредата.........но без да се погледне не се знае, и че за по-сигурно да се смени първо носача.

А иначе колата е удряна още преди да я вземем.

Но скоро и ние влязохме в един по-сериозен трап и може да сме изкривили носача.

 

Ако е носача, по-добре ли е да се сменят двата носача едновременно за да се износват еднакво или може и само единия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това казаха че може или да е носача или гредата.........но без да се погледне не се знае, и че за по-сигурно да се смени първо носача.

А иначе колата е удряна още преди да я вземем.

И ако не е носача , кво правим ??.... Сменяме макферсън.....Ако не е и от него -шенкел, и така докато открием проблема......

 

Виж сега колежке ! Щом е удряна колата, направи това което ти писах по горе.....

Открийте първо от къде идва проблема, и после е лесно.......Няма смисъл сега да гадаем, дали е от удара по рано, или от дупката в която сте влезли......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече писах на SLX, благодаря за съветите, ще видим след прегледа какво може да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с колегата SLX (Росен) да ти прегледа гредите, за евентуален удар и ако няма такъв, тогава вече може да се търси причината по носач, шенкел или макферсън.......

???

Росен какво общо има тук в тази работа? да не е тенекеджия или работи на Дозер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Пламене, не знам аз нямам представа мислих че се занимава с тези неща след като ми го препоръчаха.

Ако ти можеш да ни помогнеш в случая.....или ако имаш някой друг в предвид........нямам нищо против.

То така или иначе ние не бързаме, а и знаеш имаме и други по-належащи неща преди това да сменяме, но само проучваме кой по-натам може да ни помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

???

Росен какво общо има тук в тази работа? да не е тенекеджия или работи на Дозер?

Недей така бре синко !!! :lol: :D :lol: ...Роската разбира от удари, до колкото знам........ :icon_hmm: .....

Па знам ли на дозер ли работи, може и на карч-бенда да ги разпъва..... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Пламене, не знам аз нямам представа мислих че се занимава с тези неща след като ми го препоръчаха.

Ако ти можеш да ни помогнеш в случая.....или ако имаш някой друг в предвид........нямам нищо против.

То така или иначе ние не бързаме, а и знаеш имаме и други по-належащи неща преди това да сменяме, но само проучваме кой по-натам може да ни помогне.

Мога да ви помогна, но в случая много се учудих че за такъв проблем се препоръчва Росен.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре значи като имаме възможност ти звънкаме седмица по-рано и ще се уговорим нещо.

Благодаря предварително. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Колежката Malcho дали си спомня причината едната гума да е по-назад от другата и как са решили проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...