Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос(и) за Space


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Предварително се извинявам, ако тези въпроси са задавани вече.

Видях, че се дискутират други теми, но мисля, че въпросите, който ще задам вълнуват не само мен...

 

Интересувам се от моделите на SPACE за периода след 1994 г.

 

Първият ми въпрос е: Кои от моделите на SPACE са 6+1 места и при покупка от фирма се връща ДДС от държавата? При внос на такъв автомобил това записано ли е в придружаващите го документи или митницата издава такъв документ?

 

Вторият ми въпрос е: Има ли модели на SPACE, произведени в Европа за посочения период от време и за които при внос не се дължи мито. Прочетох, че това се проверява в номера на рамата, но при внос на такъв автомобил няма ли да искат мито?

 

Третият ми въпрос е: При покупка на SPACE от България с фактура, издадена от продавача как мога да съм сигурен, че данъчните власти ще я признаят и няма да правят проблеми при завеждането на автомобила като основно средство?

 

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Модела се казва Space Wagon. При закупуване от България се издава данъчна фактура от фирмата за 6+1. При внос от чужбина се начислява на стойността на която е внесена.

Всички модели са произведени в Япония. На всички се проверява по номера на рамата или vin-кода.

Първата цифра е J - Japan. Изисква се мито. На най-малкият мотор общите сборове са : 3700 лв (мито -1200лв + ДДС 2500лв).

 

До какви пари търсиш такава кола?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цените на този модел след 1994 година са много по-високи. Не бъркай Space Runner със Space Wagon.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току-що погледнах в мобиле.бг

 

Спейс Руннер

8500 ЛВ.

 

Данни:

пробег - 182000

година на производство - май 1996 г.,

цвят - Tъмно син

 

Особености:

Аларма

Ван

Газова уредба

Ел. Огледала

Ел. Стъкла

Застраховка

Климатик

Металик

Серво управление

Стерео уредба

Халогенни фарове

Центр. заключване

 

Допълнителна информация:

Автомобилът е 6+1, ползва дан. кредит. Кожен волан и MP3 CDPlayer.

 

Продавач:

София

тел.: 0898 409 490

e-mail: joiner@abv.bg

 

Направи ми впечатлиние, че пише 6+1.

 

Дали продавача греши или не?

 

Извинявам се за многото въпроси, но няма къде другаде да попитам, а тези колици са ми легнали на сърцето!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току-що погледнах в мобиле.бг

 

Спейс Руннер

8500 ЛВ.

 

Данни:

пробег - 182000

година на производство - май 1996 г.,

цвят - Tъмно син

 

Особености:

Аларма

Ван

Газова уредба

Ел. Огледала

Ел. Стъкла

Застраховка

Климатик

Металик

Серво управление

Стерео уредба

Халогенни фарове

Центр. заключване

 

Допълнителна информация:

Автомобилът е 6+1, ползва дан. кредит. Кожен волан и MP3 CDPlayer.

 

Продавач:

София

тел.: 0898 409 490

e-mail: joiner@abv.bg

 

Направи ми впечатлиние, че пише 6+1.

 

Дали продавача греши или не?

 

Извинявам се за многото въпроси, но няма къде другаде да попитам, а тези колици са ми легнали на сърцето!!!

7207[/snapback]

 

Да определено греши или е спал когато е пускал обявата!!! :D

А и помежду другото този екземпляр е страшен КОШ и седи от 100 години като обява в сайта!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Прав е Benzindjia, че този Рънър не е добър. Ходихме заедно с колегата Thor да го гледаме миналата седмица и на мен лично не ми хареса :no2:

Колата не е 1996 година, защото веднага я засекох по годината на производство, и е доста захабена, особенно салона :(

Освен това цената е прекалено висока за такова състояние. Като цяло на пазара се намират много трудно запазени Мицубиши-та. Изключително редки са случаите да попаднеш на добра и гледана от предишния собственик кола. В повечето случаи се лъже за годината на производство, после идва ред на километрите, като аз лично не съм виждал при повечето търговци да има коли на старо на повече от 130 хиляди км :noexpression:

От няколко години има и други трикове - поставяне на друга снимка, и като отидеш на място виждаш коренно различна кола,.......до обява с импулсни телефони. В случая се преиначва с 6+1. Този модел няма 6+1, защото конструктивно е по-малък. Виж снимката на интериора на Space Wagon. Ясно е защо се казва така. Той е по-голям от Space Runner и разликата са много, особенно допълните две седалки отзад.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/spw.jpg

 

Space Wagon interior

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще увеличавам сумата, дано изпадне нещо читаво.

На този етап вече и не мисля за друга кола. Още повече при такава отзивчивост от ваша страна имам куража, че мога да питам когато възникнат проблеми.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Ало Бензинджия, май ти спиш - ако искаш да знаеш Мицубишито за което пишеш не е никаква кошница защото първо не си го видял и второ наистина по талон е 6+1, така съм го купил ,така си усвоявам и разходите........ако искате да се информирате тел. ми е: 0898409490

 

редактирано от модератора

Колега, пиши на кирилица и с малки букви, писането с големи букви се счита като крещене........бъди по толерантен с другите колеги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

 

Искам да задам няколко въпроса относно Mitsubishi Space Wagon.

1. От коя до коя година се произвежда модела?

2. С какви двигатели се предлага модела и по точно дали предлагат модел с дизелов двигател? И с какъв обем?

3. Бих искал да закупя такъв модел от чужбина и да го регистрирам на инвалид (т.е да спазя изискването на 1,8 обем на двигателя). Следва ли в случая да заплатя мито и ДДС? На каква стойност е? Или ще бъда освободен от тези такси.

 

Благодаря и се извинявам предварителна ако показвам крайна неусведоменост по въпроси късаещи модела Mitsubishi Space Wagon

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей. Отговарям ти по точки:

1. От 1984г.

2. Предлагат се модел с дизелов двигател - 1.8 TD (D09W) 55 kW (75 PS) има и 1.8 TD (N35W) 60 kW (82 PS)

3. Ще бъдеш освободен от такси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...