Премини към съдържание

Блокажа на задн.диф.не работи


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,искам да попитам за вероятна повреда на блокажа на задн.диф.Когато го включих лампата на таблото мига,чува се жужене че е включен,но върти само едното колело.Смятам,че бутона и ел системата работят и причината е някъде в диференциала.За сега не съм пипал нищо по диференциала.Някой ако може да ми каже стъпките от къде да започна.Благодаря предварително.Джипа е Шогун-дълга база.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,искам да попитам за вероятна повреда на блокажа на задн.диф.Когато го включих лампата на таблото мига,чува се жужене че е включен,но върти само едното колело.Смятам,че бутона и ел системата работят и причината е някъде в диференциала.За сега не съм пипал нищо по диференциала.Някой ако може да ми каже стъпките от къде да започна.Благодаря предварително.Джипа е Шогун-дълга база.

Здравейте отново,явно никой не може да ми помогне и извиках неволята.Оказа се проблем за 1,40 лв.Блокажа на диференциала работи на вакуум,създаван от мини компресор свързан към диференциала чрез маркуч 0,30см. и тръбичка.Та въпросната тръбичка имаше пробив и не можеше да се създаде вакуум.Решението беше просто-режа тръбичката до пробива,сменям маркуча,защото вече го бях купил :rolleyes:и готово. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...