Премини към съдържание

Рънър скорости


n67

Препоръчано мнение

Здравеите колеги.Прочетох за проблема на Itm оправил го е, чудесно. В тази връзка искам да споделя, че на мито рънърче заяжда 2ра. Но само при превключване от голяма, 3 та към 2 ра. Моля за съвет,дали са фиксаторите? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравеите колеги.Прочетох за проблема на Itm оправил го е, чудесно. В тази връзка искам да споделя, че на мито рънърче заяжда 2ра. Но само при превключване от голяма, 3 та към 2 ра. Моля за съвет,дали са фиксаторите? :mitsu-smiley:

Аз бях в същото положение като я купих, просто смених маслото в кутията и всичко се оправи, но не взимай евтино, купих 2 литра, а тя събира около 1.800л;Желая ти успех :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

При мен пък заяжда понякога първа, когато свалям предавки, това пак ли може да е от маслото?

Също така като превключа независимо на коя предавка, пипайки лоста за скоростите той леко се движи напред назад, така както си е превключен, това какво би означавало, нормално ли е ?

 

Самоче аз съм с Вагон-че а не Рънър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък заяжда понякога първа, когато свалям предавки, това пак ли може да е от маслото?

Също така като превключа независимо на коя предавка, пипайки лоста за скоростите той леко се движи напред назад, така както си е превключен, това какво би означавало, нормално ли е ?

 

Самоче аз съм с Вагон-че а не Рънър.

 

Да включваш 1 предавка в движение е лош навик. По принцип 1 предавка е само за потегляне от място. Ако не можеш, или трудно включваш 1-ва, когато колата е в покой, тогава вече имаш проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да случва се когато вече съм почти спряла но и не съвсем, да включа директно на първа и да подам газ за да ускоря и после чак на втора, а сега и със този лед и сняг си го правя редовно.

Сега като се замисля, случи ми се подобно нещо и при тръгване все още на студен автомобил, но после когато загря се оправи.

Какъв може да е проблема, маслото ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е в маслото. И ако не си го сменяла след покупката - го направи. Сложи му едно хубаво масълце и така....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да случва се когато вече съм почти спряла но и не съвсем, да включа директно на първа и да подам газ за да ускоря и после чак на втора, а сега и със този лед и сняг си го правя редовно.

Сега като се замисля, случи ми се подобно нещо и при тръгване все още на студен автомобил, но после когато загря се оправи.

Какъв може да е проблема, маслото ли ?

 

Напълно е възможно. Защото, като поработи и се стопли, визкозитета на маслото намалява. Но е възможен и механичен проблем във връзките на лоста за скорости към скоростнота кутия. Има там едни втулки, които се износват. Но е по-добре да я види майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...