Премини към съдържание

Дебитомер на Каризма


elenkov

Препоръчано мнение

Здравейте. От известно време насам имам проблем с дебитомера, всъщност той въобще не работи . Получи се детонация от газовата уредба и той отказа . На скоро поразпитах в темата купува продава дали няма някой , та колега Алекс2511 ми каза че има дебитомер от Галант и ми сподели че е слагал от галант на каризма и колата е тръгвала на пушка. Питането ми е дали няма да стане някакъв проблем при мен ? Номера на дебитомера ми е : Е5Т08371 , а този на колега Алекс2511 е : Е5Т08071. Някой има ли идея дали ще е проблем и какво може да се случи с автомобила ако евентуално стане някой фал ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Някой има ли идея дали ще е проблем ...
Ако е от същия обем двигател би трябвало да няма проблем. Ако можеш да използваш твоите пластмаси и смениш само електрониката (някои са разглобяеми) със сигурност ще стане. Виж това
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от същия обем двигател би трябвало да няма проблем. Ако можеш да използваш твоите пластмаси и смениш само електрониката (някои са разглобяеми) със сигурност ще стане. Виж това

 

Да си призная нищо не разбирам от руски език разбирам само че е сложил два различни по номер дебитомера. А до колко знам дебитомера е от 2.5 Галант .. но не съм сигурен. Трябва колега Алекс2511 да каже с точност :)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че Алекс няма да има нищо против да ти го прати с наложен платеж. Ще го пробваш и ако не стане ще му го върнеш. От негова страна мисля че проблем няма да има затова. Само че като се сложи няма да е лошо да се мине през диагностика.....да се види как са му параметрите. Понеже аз все си мисля че няма да стане с този от 2.5 .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че Алекс няма да има нищо против да ти го прати с наложен платеж. Ще го пробваш и ако не стане ще му го върнеш. От негова страна мисля че проблем няма да има затова. Само че като се сложи няма да е лошо да се мине през диагностика.....да се види как са му параметрите. Понеже аз все си мисля че няма да стане с този от 2.5 .....

 

Ами да си кажа и аз имам такова мислене по въпроса. По принцип няма проблем, аз говорих с Алекс да го прати примерно , да го пробвам и ако не стане да го върна , а той да ми върне паричките, но се разбрахме друго - да го пробва на някоя каризма около него, която е с 1,6 мотор 4g92 и ако става тогава да ми го изпрати. Аз говорих и със Светльо по този въпрос и той беше учуден дали ще стане .. Незнам :))

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, преди месец някъде, дойде една Каризма от Габрово 1.8 GDI която буквално не можеше да върви от предърпвания, момчето каза че е дошъл за 5 часа - средна скорост 35км.ч. Сложихме дебитомер от Галант 2.5 и за голяма моя изненада колата се оправи на секундата и почна едно пробване . После се чухме след седмица, момчето каза, че няма никакъв проблем - колата много върви и горяла 8 литра градско . В този ред на мисли искам да питам колко човека като мен са го правили този експеримент ? Длъжни сме да пробваме от проба глава не боли ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, преди месец някъде, дойде една Каризма от Габрово 1.8 GDI която буквално не можеше да върви от предърпвания, момчето каза че е дошъл за 5 часа - средна скорост 35км.ч. Сложихме дебитомер от Галант 2.5 и за голяма моя изненада колата се оправи на секундата и почна едно пробване . После се чухме след седмица, момчето каза, че няма никакъв проблем - колата много върви и горяла 8 литра градско . В този ред на мисли искам да питам колко човека като мен са го правили този експеримент ? Длъжни сме да пробваме от проба глава не боли ..

 

 

Е да де ама тя все пак е ГДИ :) а моята не е .. за това се чудя + това гди мотора е доста по мощен като конси сили от моя .. незнам :) Събирам мнения. А ти пробва ли го вече? Или май на моята ще го пробваме накрая :)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама тя все пак е ГДИ :) а моята не е .. за това се чудя + това гди мотора е доста по мощен като конси сили от моя .. незнам :) Събирам мнения бтв ти пробва ли го вече ? или май на моята ще го пробваме накрая :)

 

Поздрави

 

Не съм, не е дошла каризма скоро ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Мисля че проблема с дебитомера е решен ! Намерих си дебитомер от КОЛТ и колата заспа направо .. унемях :) Сега една диагностика .. след това свестен газаджия , препоръчаха ми Армянов и да няма повече детонации

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...