Премини към съдържание

Проблем с оборотите


Препоръчано мнение

Проблема ми е следния. Когато колата загрее и съм я покарал доста, оборотите на свободна започват да играят неравномерно и при спиране на кръстовище колата често загасва. Когато оборотите не играят са доста ниски към 600-700. Дали е добре да ги вдигна малко или.....не знам. Днес мисля да сваля дебитомера и да го почистя да видим дали ще има някаква промяна.

Ако някой има идея и знае как да си реша проблема да пише .

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следниа .Когато колата загрее и съм я покарал доста оборотите на свободна започват да играаят не равномерно и при спиране на кръстовище колата често загасва.Когато оборотите не играят са доста ниски към 600-700.Дали е добре да ги вдигна малко или.....незнам.Днес мисля да сваля дебитомера и да го почистя да видим дали ще има някаква промяна.

Ако някой има идея и знае как да си реша проблема да пише .

Благодаря.

 

Ами то си мирише на стъпково, ако можеш замери му краищата, 1-2, 2-3 , 4-5, 5-6. Трябва да ти дава от 28 до 33 Ома.

Виж тук:

http://dmtalon.v8eaters.com/ISC.html

 

Ако е от него, препоръчвам ти да не си вземаш втора ръка (вървят по 100-150лв.) а да възстановиш твоето.

Аз имах същия проблем и намерих кой може да ги възстановява, струваше ми 50 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си мирише на стъпково, ако можеш замери му краищата, 1-2, 2-3 , 4-5, 5-6. Трябва да ти дава от 28 до 33 Ома.

Виж тук:

http://dmtalon.v8eaters.com/ISC.html

 

Ако е от него, препоръчвам ти да не си вземаш втора ръка (вървят по 100-150лв.) а да възстановиш твоето.

Аз имах същия проблем и намерих кой може да ги възстановява, струваше ми 50 лв.

Е как са ти го възстановили? ОК, след замерването установяваш коя бобина е изгоряла, ама не трябва ли да знаеш колко са намотките, в каква посока вървят...? Аз много не разбирам, но ми звучи съмнително това с поправянето на МПХ.

 

Между другото и мойто не работи, в момента карам без него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как са ти го възстановили? ОК, след замерването установяваш коя бобина е изгоряла, ама не трябва ли да знаеш колко са намотките, в каква посока вървят...? Аз много не разбирам, но ми звучи съмнително това с поправянето на МПХ.

 

Между другото и мойто не работи, в момента карам без него.

 

Ами точно така колега, установява се коя намотка е изгоряла, и се подменя. По принцип може да ти го направи всеки, който пренавива двигатели, стига ДА МУ СЕ ЗАНИМАВА. Защото именно на това стъпково е малко играчка да се развият намотките.

Е, и затова човека си взема 50-така де, аз лично съм много доволен. Ако нещо пак стане, ще си купя НОВО, оригинално стъпково. Намерих за 130$ + 10$ доставка мисля че беше. Но никога 2-ра ръка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...