Премини към съдържание

Спешна помощ


raddo

Препоръчано мнение

Педалът потъва, а не мога да включа на скорост. Съединителят дали е с жило или хидравлика? Carisma 1.9 TD 98г. Моля помогнете ми, че стоя на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Педалът потъва, а не мога да включа на скорост. Съединителят дали е с жило или хидравлика? Carisma 1.9 TD 98г. Моля помогнете ми, че стоя на пътя.

Колега - горната помпа на съединителя се е прецакала - звънкай на някой да те тегли, друг вариант нямаш просто. Самото бутало в помпата се е изметнало и не може да направи достатъчно компресия за да можеш да включиш предавка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Педалът потъва, а не мога да включа на скорост. Съединителят дали е с жило или хидравлика? Carisma 1.9 TD 98г. Моля помогнете ми, че стоя на пътя.
По скоро долната помпа е изтървала....Можеш и така да я прибереш......Включваш предварително на първа, палиш, и после си ги сменяш скоростите.....На светофарите гасиш, включваш първа, и нататък знаеш вече...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление без сервиз няма да се разминеш! Жалко, че и аз не знам в София. Колеги, може ли да препоръчате нещо! А и утре е събота....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dj-я, за другиго не се сещам ама хич :icon_hmm:, отиди на "Плана планина" 24 - ако има време да ти погледне колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай толкова, имах същия проблем със същата кола лятото във Велинград, и бях натоварен с три коллелта и багаж за три палатки.

Най-вероятно проблема ти е в долната помпичка на съединителя.

Устройството и е елементарно според мен.

Представлява най-обикновенно пневматично цилиндърче с буталце и гумичка.

При мен гумичката се беше скъсала съвсем леко и затова губеше налягане.

За да провериш дали е оттам погледни скоростната кутия отгоре, точно над връзката на блока с нея отляво на тръбите за интеркулера.

Там е едно малко цилиндърче с гумено маншонче накрая.

Накарай някои да натиска съединителя, а ти гледай там и ще видиш къде се движи нещо, ако това маншонче се е отделило от буталцете и е омазнено или капе течност, то бъди сигурен че проблема ти е от там.

Цилиндърчето се сваля много лесно, само се отвива тръбичката за спирачната течност и два болта които го държат за блока.

След това се опитай да извадиш буталцето, което би трябвало да е алуминиево със зелено покритие.

Разгледай го, ако покритието не е изтрито много то това значи че буталото е ОК, разгледай гумичката добре за някаква макар и малка цепнатинка, ако установиш такава, то ремонта излиза 2лв. в моя случай.(нова гумичка от един дядка, който прави по размер).

Аз бях в сервиз поради причината, че бях на почивка, там ми казаха, че трябва да се смени цялата помпа която струва доста пари, а и за труд щяха здраво да ме одерат.

Аз обаче избутах колата от сервиза с брат ми, завъртяхме я зад ъгъла, и за 30 минути си я оправих сам и си продължих пътя без никакви проблеми, че си и смених всичката течност.

Дано и при теб да е толкова просто; Късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай толкова, имах същия проблем със същата кола лятото във Велинград, и бях натоварен с три коллелта и багаж за три палатки.

Най-вероятно проблема ти е в долната помпичка на съединителя.

Устройството и е елементарно според мен.

Представлява най-обикновенно пневматично цилиндърче с буталце и гумичка.

При мен гумичката се беше скъсала съвсем леко и затова губеше налягане.

За да провериш дали е оттам погледни скоростната кутия отгоре, точно над връзката на блока с нея отляво на тръбите за интеркулера.

Там е едно малко цилиндърче с гумено маншонче накрая.

Накарай някои да натиска съединителя, а ти гледай там и ще видиш къде се движи нещо, ако това маншонче се е отделило от буталцете и е омазнено или капе течност, то бъди сигурен че проблема ти е от там.

Цилиндърчето се сваля много лесно, само се отвива тръбичката за спирачната течност и два болта които го държат за блока.

След това се опитай да извадиш буталцето, което би трябвало да е алуминиево със зелено покритие.

Разгледай го, ако покритието не е изтрито много то това значи че буталото е ОК, разгледай гумичката добре за някаква макар и малка цепнатинка, ако установиш такава, то ремонта излиза 2лв. в моя случай.(нова гумичка от един дядка, който прави по размер).

Аз бях в сервиз поради причината, че бях на почивка, там ми казаха, че трябва да се смени цялата помпа която струва доста пари, а и за труд щяха здраво да ме одерат.

Аз обаче избутах колата от сервиза с брат ми, завъртяхме я зад ъгъла, и за 30 минути си я оправих сам и си продължих пътя без никакви проблеми, че си и смених всичката течност.

Дано и при теб да е толкова просто; Късмет!

Сега говорих с пострадалия, ти се оказа прав. Гумичката е скъсана. Къде е въпросния дядка, окъде изобщо може да вземе такава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бях на път както казах и без съединител се добрах до Пловдив, където един познат на който се обадих ме прати при този дядо.

Иначе съм от Варна където също знам един майстор който прави такива гумички.

За Бургас обаче идея нямам, най-добре пробвай да питаш в магазини за авточасти по специализирани в спирачни уредби.

Това цилиндърче е почти същото като цилиндърче на барабанни спирачки.

Ако си изкарал гумичката отиди с нея, ако се намери със същия номер или размер, предполагам ще стане.

Аз бях търсил за старата си кола гумички за спирачните цилиндърчета по такива магазини и имаше доста голямо разнообразие, може и да изкараш късмет.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...