Премини към съдържание

Преден десен габарит


Препоръчано мнение

Как да сменя крушката на преден десен габарит на :mitsu-smiley: Спейс рънър? Или да ходя в сервиз?

Ако е дизел трябва да свалиш акумулатора и само тогава имаш досег до крушката. Успех. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах същият проблем-моят Рънър е 98г 1.6JLXi 16v!

Така взимаш гидоре със дълък накрайник и флашка за гаика 10-ка,точно между акуномолатора и рога на калника има малък отвор-там се намира гайката която ти държи целия габарит за калника!Отвиваш я много внимателно защото може да е клеясала и внимаваш да не скъсаш шпилката,след като отвиеш гайката внимаваш да не я изпуснеш в отвора(после няма вадене) сваляш целия купол на габарита сменяваш крушката и по обратния път зглобяваш габарита! :icon_clap: Малко е пипкава работа ама няма друг начин!

Желая ти успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ, колеги!!! Колата е дизел и акумулатора е вдясно отпред в моторния отсек. Преди да пиша цял час се зверих и кьорих ама тази дупка не я видях?! Ако сваля гумата и подкалничната ламарина ще имам ли достъп до габарита откъм калника?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ, колеги!!! Колата е дизел и акумулатора е вдясно отпред в моторния отсек. Преди да пиша цял час се зверих и кьорих ама тази дупка не я видях?! Ако сваля гумата и подкалничната ламарина ще имам ли достъп до габарита откъм калника?

имаш да отвиеш 2 клеми на акумулатора и 1 стопор за самия акумулатор,вси4ко отнема не пове4е от 10-15 мин,скоро го правих дори си боядисах стоиката на акумулатора и смазах клемите да са готови за зимата,има бяла грес на спреи само ги прьскаш и готово :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Използвам темата да попитам и аз. А как се сменя крушката на преден ляв габарит на Space Wagon?

А има ли и мигачи в тялото на предните габарити? Вижда ми се че са от две секции но не ми свети нито от ляво нито от дясно и не знам дали са ми изгорели крушки или въобще няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма мигачи там. Уви, защото съм със старата броня и нямам място за халогени. Дори се бях замислис дали да не прехвърля мигачите там, а на тяхното място на бронята да си търся халогени... Но нямам време за такива работи и се отказах

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Разходихме се днес до Пловдив, обадих се на Milen_Z, дойде, погледна, бутна и .....светна! Да си жив и здрав и все така отзивчив!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ, колеги!!! Колата е дизел и акумулатора е вдясно отпред в моторния отсек. Преди да пиша цял час се зверих и кьорих ама тази дупка не я видях?! Ако сваля гумата и подкалничната ламарина ще имам ли достъп до габарита откъм калника?

Привет колега, ако погледнеш,хубаво до акумолатора, има един кръгъл отвор на пластмасовия въздуховод, които отива към въздушния филтър,е точно през този отвор се бърка за, въпросното болтче.Успех. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...