Премини към съдържание

L400 2.5ТД акумулатори


Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Нов съм тук :)

 

Днес се сдобих с Л400 2.5 ТД обаче и 2та акумулатора ги няма в зара. Палиш и караш. Гасиш и не палиш повече.

 

Някой може ли да ми обясни, защо са 2 акумулатора (кой какво прави) и колко ампера трябва да са ? :)

 

Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Нов съм тук :)

 

Днес се сдобих с Л400 2.5 ТД обаче и 2та акумулатора ги няма в зара. Палиш и караш. Гасиш и не палиш повече.

 

Някой може ли да ми обясни, защо са 2 акумулатора (кой какво прави) и колко ампера трябва да са ? :)

 

Благодаря предварително :)

Акумулаторите са два, за да има буса по-голям стартов ток при палене. Т.е. да е безотказен дори при температури под -20 градуса. Двата акумулатора са свързани паралелно и дават общо пак 12 волта, но с двойно по-голям ампераж. Буса може да върви и само с един акумулатор, който обаче трябва да не е по-малко от 70-80 амперчаса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте на всички! Ако е възможно да "съживя" темата. В моя случай става въпрос за Pajero 2500TD. Въпроса ми е би ли трябвало да работи без единия от акумулаторите и ако е само един, има ли значение на кое място ще се постави? Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Ако е възможно да "съживя" темата. В моя случай става въпрос за Pajero 2500TD. Въпроса ми е би ли трябвало да работи без единия от акумулаторите и ако е само един, има ли значение на кое място ще се постави? Благодаря!

Да, би трябвало да работи и само с един акумулатор, но трябва да е с капацитет поне 80-90А/часа (колкото повече, толкова повече). Иначе няма значение на кое място ще го сложиш, защото както съм написал по-горе в темата, двата акумулатора са свързани в паралел (успоредно).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...