Премини към съдържание

Как се регистрират автомобилите внесени от Usa


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

От няколко дни съм собственик на :mitsu-smiley: ,който внасям от САЩ.Имам няколко въпрос?

Автомобила пристига с контейнер на пристанище Бургас.

Как става освобождаването му?Къде се извършва технотестта?Колко и къде се плащат мито и ДДС?

За регистрацията на автомобила в КАТ какво е нужно?...Тъй като съм от София....нужно ли е предварително да се взимат някакви номера от КАТ...или..????......как ще го карам от Бургас до тук???? с какви номера?

Ще се радвам...ако хора минали по тоя път да ми разяснят и да ми "пуснат светлината в тунела" :rolleyes:

Благодаря на всички предварително......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Не отиваш в Бургас да отвориш контейнера на следващия ден защото е голям хаос,иди на втория.

2.Бих ти препоръчал като митнически представител да ползваш фирмата NTZ(ако решиш звънни ми да ти дам координати 0898443580).

3.Ще се наложи в Бургас да платиш гаранция=на митните зборове на автомобила/джипа,така че се подготви финансово.

4.Има два варианта да докараш колата/джипа до София,единия е на пътна помощ,другия ако искаш да си по-караш колата,да ми звъннеш и да ти изкарам транзитни номера.

5.Трябва да преведеш всички документи на български език.

6.Обмитяваш колата/джипа до 4 раб.дни от транзита в столична митница.

7.С митническата декларация с печат Разрешавам Вдигането На Стоката си взимаш гаранциата платена в Бургас.

8.Оригиналите на документите трябва да останат в теб и да ги дадеш при регистрацията на автомобила.

9.КАТ-имам човек и не знам какво се прави.

 

ПС.Ако колата/джипа има сертификат за катастрофирал е много тегаво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Не отиваш в Бургас да отвориш контейнера на следващия ден защото е голям хаос,иди на втория.

2.Бих ти препоръчал като митнически представител да ползваш фирмата NTZ(ако решиш звънни ми да ти дам координати 0898443580).

3.Ще се наложи в Бургас да платиш гаранция=на митните зборове на автомобила/джипа,така че се подготви финансово.

4.Има два варианта да докараш колата/джипа до София,единия е на пътна помощ,другия ако искаш да си по-караш колата,да ми звъннеш и да ти изкарам транзитни номера.

5.Трябва да преведеш всички документи на български език.

6.Обмитяваш колата/джипа до 4 раб.дни от транзита в столична митница.

7.С митническата декларация с печат Разрешавам Вдигането На Стоката си взимаш гаранциата платена в Бургас.

8.Оригиналите на документите трябва да останат в теб и да ги дадеш при регистрацията на автомобила.

9.КАТ-имам човек и не знам какво се прави.

 

ПС.Ако колата/джипа има сертификат за катастрофирал е много тегаво.

.....

Благодаря ти!

Колко струват тези транзитни номера...могат ли да се вземат от КАТ Бургас?

Да разбирам,че 2 пъти трябва да платя митото...така ли?Веднъж за гаранцията на автомобила и веднъж когато го освобождавам от митницата?

Като след това....след като ми бият печатите ще ходя до Бургас да си взема гаранцията...е...весело..........

:icon_clap:

Ебати и вноса.....а..като отварям контейнера някой рушвет не искат ли??? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Благодаря ти!

Колко струват тези транзитни номера...могат ли да се вземат от КАТ Бургас?Не могат да се вземат от никаде без оформен транзит

Да разбирам,че 2 пъти трябва да платя митото...така ли?Веднъж за гаранцията на автомобила и веднъж когато го освобождавам от митницата?Да

Като след това....след като ми бият печатите ще ходя до Бургас да си взема гаранцията...е...весело..........Не,от София,на втория етаж на централна митница,но има разни одръжки

:icon_clap:

Ебати и вноса.....а..като отварям контейнера някой рушвет не искат ли??? :icon_doh:Ще има и в Бургас и София

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разходи,без мита и превод на документите си приготви около 1500лв.С почерпките :rolleyes:(ако всичко ти е на ред).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...