Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем със скоростна кутия на Аутлендър автоматик


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам повреда в скоростната кутия, като ми казаха, че е в лагера проблема. Колата е 2008ма автоматик, 170hp. За ремонт ми искат 3500лв, искам да попитам, тази цена адекватна ли е?

Чува се тракане, особено силно на около 40-50км в час, проблем със сигурност има, но тази цена ми се струва твърде солена, но може и да съм в грешка аз..

Редактирано от Epemor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Epemor промени заглавието на темата Проблем със скоростна кутия на Аутлендър автоматик
41 minutes ago, Epemor said:

Здравейте,

 

Имам повреда в скоростната кутия, като ми казаха, че е в лагера проблема. Колата е 2008ма автоматик, 170hp. За ремонт ми искат 3500лв, искам да попитам, тази цена адекватна ли е?

Чува се тракане, особено силно на около 40-50км в час, проблем със сигурност има, но тази цена ми се струва твърде солена, но може и да съм в грешка аз..

Може би са имали предвид лагерите,а те са 8 на брой ,ако изключим иглените, които не създават проблем....отделно има и консумативи ,които се сменяват като масло и филтри, два на брой....отделно има и доста работа ,тъй като автомобила е 4х4 и се свалят преден мост ,раздатка, полуоски , кардан и т.н....цената е адекватна ..... при втора ръка кутия ,това не е удачен вариант ,тъй като тези кутии всички са такива, на определен пробег - около 200 000 км. издават багажа.....ако вашата е на толкова, тогава наистина имате проблем в кутията ,освен ако не е в лагер главина или нещо друго....

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 182000km е, така че нямам съмнения, че проблема е там. Цената, до колкото разбирам, значи е адекватна и алтернатива няма. Каквото трябва ще се направи, дано след това поне е читава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Epemor said:

На 182000km е, така че нямам съмнения, че проблема е там. Цената, до колкото разбирам, значи е адекватна и алтернатива няма. Каквото трябва ще се направи, дано след това поне е читава.

.....ами има алтернатива, както казах има втора употреба ,само че там ще е по скъпо, тъй като цената ще е пак там някъде, но няма да имате никаква гаранция ,и второ, цената ще е без труда....другия вариант е чисто нова, не си спомням цена, но К114 на Айсин за Тойота РАВ 4 2017 година е .........18 000 лв....и  отделно труд и консумативи.....така че има алтернативи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, последен въпрос, мислиш ли, че след ремонта колата ще е в изправност, поне в това отношение? Страхувам се, да не изпадна в спирала от ремонти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, Epemor said:

А, последен въпрос, мислиш ли, че след ремонта колата ще е в изправност, поне в това отношение? Страхувам се, да не изпадна в спирала от ремонти.

....зависи кой ви го прави и дали ще обърне внимание на другите звена....защото в тази кутия има много детайли,които поне трябва да се прегледат....и пак не е гаранция че като се види, след време няма да се обади друго нещо.....и да, ако е правн от хора ,които рзбират какво правят поне в това отношение няма да има проблем....

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...