Премини към съдържание

Метан на Mitsubishi ?


Valentin Petrov

Препоръчано мнение

Карам Каризма '96 1.6 16V. Имам намерение да поставя метанова уредба с плоча. Моля за мнение по този въпрос тъй като и парите за уредбата са много, а и колата си я обичам. Може ли да се отрази тази метан уредба пагобно на колата? Всички мнения са добре досшли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблем,но преди това си сложи обикн свещи като ги "причукаш"на 0,6мм. и си провери кабелите.Оттам насетне всичко е в ръцете на газаджийте.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уредбата която съм намерил е 1150 лв. с олекотена бутилка. Майстора твърди, че е почти 2 пъти по-лека от нормалните метан бутилки. Това което най-много ме интересува е дали няма да стане нещо на двигателя. Благодаря за съвета със свешите и кабелите, ще го направя ако сложа!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ниска цена са ти дали,да знаеш че има нещо гнило.

 

Ниската цена не е критерии за мизерии със метановата уредба .. а относно метана не съм привърженик но найстина цената си залужава според мен .. :) и другото което .. попитай момчето което ще я монтира .. дали ще ти сложи металните планки който уравновесяват тежеста от бутилката равномерно върху цялото купе на автомобила поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имам приятел, който кара на метан, самият той твърди, че изпреварването на метан е почти невъзможно. (пасат, 90к.с.) много мислих, преди да си сложа газовата, мерих, теглих, и накрая се спрях на пропан-бутан. ГИ. пътят ми най-често е София-Сливен и София В. Търново и си изчислих (грубо, де), че по пътя нямам метан-станции. или трябва да влизам в пазарджик или пловдив, което просто забрави. и като караш на метан+бензин (като свърши газта) - цената ще излезе същата, като на газ. дори само в софия да караш - докато се добереш до метанстанция - ум ще ти зайде, тва е време, задръствания и пр. а за мощността на двигателя просто да не говорим. сигурно пада с 30%... на газ също пада малко, но с ГИ е малко, почти не се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм! и това казвам, че не се намира почти никаква разлика. имам мъничък проблем с настройката на ниски обороти. получава се леко колебание на оборотите и светва чека. може би затова. но нито прекъсване, нищо, подавам и отлитам!

четох тук за някакви по-специални газови уредби, които впръсквали газта течна, там била по-висока мощността. на моята - едва ли ще е по-висока. а газта откъдето и да я погледнеш си е съвсем сериозно гориво, да не говорим, че не замърсява. а Дзверо върви, няма имитация, чудесен двигател, можеш да разчиташ на него във всичките му работни диапазони, ама изключително доволен съм!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чек-а ти светва ,защото газаджиите ти прекъсват ел. захранването на дюзите при вкл. на газ...............по този начин ЕКУ-то ти регистрира че имаш проблем, и ти светва лампата...........затова се монтира и допълнително устройство коет осимулира дюзите при работа на газ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

светва само на ниски обороти, превключвам на бензин за сек, гася лампата, после газ и мога да карам така до морето, само да не пада под 1000об/м.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

светва само на ниски обороти, превключвам на бензин за сек, гася лампата, после газ и мога да карам така до морето, само да не пада под 1000об/м.

Да , и това е нормално ...........защото ЕКУ-то гледа и друг параметър , оборотите................ако паднат както ти казваш на 900 ,то тогава отчита че има грешка.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...