Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте група имам следния проблем! Изкарва ми грешка P0089 блокирала дросова клапа. 

При работещ двигател на свободна скорост влиза в авариен режим, а при каране няма проблем върви без никакви проблеми от какво може да е! 

Ще съм много благодарен ако разбера от какво е! 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....ако е тази грешка, няма нищо общо с дросела.....тази грешка означава че имате проблем в клапана за управление на горивното налягане в гор. рейка......самия клапан се намира на помпата за високо налягане.....вероятна причина може да е счупена пружина, задрал клапан и т.н.....може самия клапан да е ок, но да се нуждае от калибриране/обучение......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра показва регулатор смених е го и пак същото съмнявам се ще иска обучение датчика към помпара възможно ли е? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 8/6/2021 at 11:57 PM , Gena7aa написа:

Компютъра показва регулатор смених е го и пак същото съмнявам се ще иска обучение датчика към помпара възможно ли е? 

.....нищо не разбрах....кое сте сменили???

И за кое се съмнявате ???Никъде не съм споменал датчик.....казах че може би ще трябва да се обучи/калибрира въпросния клапан....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчик няма как да се обучи това са глупости! 

Излезе EGRa че е проблема благодаря за обърнатото внимание всичко добро желая 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казал обучение на датчик,а на клапан..........ако е тази грешка Р0089 не може да е причината ЕГР-а ,защото той е от съвсем друга група.....очаквайте продължение на проблема......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 8/10/2021 at 7:15 PM , Miroslav написа:

При смяна на регулатора на налягането на горивната помпа, задължително се прави калибриране на регулатора (или клапана както сте го нарекли). Дали проблема ще се реши, това не е на 100% ясно, но процедурата е ясна - смяна на регулатор - калибриране.

...това и аз казвам от самото начало ,ама на философи какво да се обяснява......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...