Премини към съдържание

Каризма 1.9 Did-как е,става ли и тн...


Dead man

Препоръчано мнение

здравейте на всички :icon_thumbup:

бях се запалил да си взимам галант 2000 тд,но ми се стори доста бавен и сега съм се ориентирал към каризма дизел-но новият дизел след 2001 година (115 коня )!

събирам впечатления и съвети за този двигател и като цяло за колата-как е като возия (четох че било по-твърда,за мен е + ),как е с вървежа,разхода,подръжката и цените на частите-като цяло как е модела-сполучлив ли е или не.

чакам всякакви отговори и цени на нещата ако може :icon_thumbup:

благодаря на всички помогнали :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички :icon_thumbup:

бях се запалил да си взимам галант 2000 тд,но ми се стори доста бавен и сега съм се ориентирал към каризма дизел-но новият дизел след 2001 година (115 коня )!

събирам впечатления и съвети за този двигател и като цяло за колата-как е като возия (четох че било по-твърда,за мен е + ),как е с вървежа,разхода,подръжката и цените на частите-като цяло как е модела-сполучлив ли е или не.

чакам всякакви отговори и цени на нещата ако може :icon_thumbup:

благодаря на всички помогнали :icon_clap: :icon_clap:

За Каризмата нямам информация, но дизеловия Галант хич не е бавен, максималната му скорост по книжка е 180 км, но той може и повече. Бавно е единствено тръгването му от място и то само докато се развърти турбината (до 2500 оборота), после си се ускорява прилично, дори неочаквано добре за дизелов автомобил. Качи се да покараш малко такъв Галант, може да си промениш мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги,дайте малко цени на части да се орентирам поне в нещата.... :icon_blush: :icon_blush: :icon_blush:

няма ли някой с дизелова каризма (дори от старите дизели ) да даде малко инфо за разход и какви проблеми е имал... :icon_angel: :icon_hmm: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги,дайте малко цени на части да се орентирам поне в нещата.... :icon_blush: :icon_blush: :icon_blush:

няма ли някой с дизелова каризма (дори от старите дизели ) да даде малко инфо за разход и какви проблеми е имал... :icon_angel: :icon_hmm: :mitsu-smiley:

 

Колега, карам 1.9TD 90 hp Carisma. Колата е чудесна, влюбен съм в нея.

 

Колкото до информацията, която търсиш, не очаквай да я получиш в тази тема цялата и то сдъвкана.

Пусни търсачката, попрочети малко във форума. Всички тези теми са обсъждани нееднократно.

 

За цените е трудно да се кажа, защото самите те се променят и има разлика от производител до производител. Но не са страшни определено. Например въздушен и горивен филтър по около 20 лв., маслен даже по-малко, ангренажен ремък+ролки около 300 лв (по-миналата година).

Но както казах това с цените е твърде условно.

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Моля, имам проблем с оборотите, дайте някой добър сервиз. До сега ходих на 3 места за диагностика и на трите не им ставал софтуера

 

Ами колега тя темата не е за обороти, но както и да е - по-важното да кажеш какъв ти е автомобила и двигателя, че едва ли някой може да каже мнение така на сляпо, а също и какви точно са симптомите.

А иначе на въпроса ти - в оторизираните сервизи имат софтуер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
ходих в Балкан стар, ратола, супердизел/на околовръстното/, на всички сервизи на рено - нямали такъв софтуер или замерват и всичко било ОК.

Дайте няква диагностика или препоръка от кво може да е. Сега съм на вариант сменяй всичко, което някой ми каже че може да е проблем. До сега съм на горивен филтър и датчик за подържане на обороти - няма никва промяна.

Дайте някви съвети - колата е Каризма 1.9 did с двигател на рено, 2001 година. Основно проблема ми е че гасне, когато е на място или когато намалям и освободя от скорост, т. е. когато падат оборотите и не ги подържам. Когато е на място оборотите са 500-600, което е малко

Дайте малко помощ че почвам да се отчайвам

Ами не съм много по френските дизели ,но докарай ми колата да я видя............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Ами не съм много по френските дизели ,но докарай ми колата да я видя............

къде да ти я докарам, дай някъв телефон или адрес да те навестя след празниците

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...