Премини към съдържание

Проблем с аудиото (няма звук ) на Оутлендъра 2009 г и питане за възстановяване на драскотини по вътрешните двъжки на корите на вратите


Препоръчано мнение

Здравейте , незнам по каква причина изчезна аудиото на мултимедията във всякакви режими . Оуълендъра е от америка , с навигация с тъч скриин , има допълнително детско ДВД над задните седалки , според мен усилвател под пасажеркста предна седалка , има и нещо като туба в багажника - виските са оригинални на Мицубиши 

На диспелея инсикацията за усилване и намаляване на звука е активна, но само толкова . Първоначално правеше проблема , изчезваще аудиото само ако се завърти и запали много бързо сллед като се взезе в колата , но от 3 дни насам вече няма никакво аудио, в никакви режими - радио , CD  , DVD , навигация и другите 

От бутон PWR  се активира и деактивира Audio OFF, но звук не се появява 

В началото след като се подаде кантакта се чува едно "пук" от тонколоните и до там 

Има ли нянакви бушони или някакви подобни болести тази аудио система , къде да дътся проблема ? 

 

Другия ми въпрос е накой от вас занимавал ли се е с възстановяване на боядисаните и надрани вътрешни дръжки на корите на вратите ? Тези надраните пластмаси вадят ли се от корите ? Пре мен и боята на въздуховода в дясно до навигацията също е с нарушена боя 

Редактирано от stm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • stm промени заглавието на темата Проблем с аудиото (няма звук ) на Оутлендъра 2009 г и питане за възстановяване на драскотини по вътрешните двъжки на корите на вратите
  • Admin

Опита ли рестартиране на аудио системата? Пипал ли си някакви настройки на аудиото за да се получи това или стана от само себе си?

За възстановяването на пластмасите, които са надрани трябва да ги свалиш заедно с корите и да се занесат на автореновация или бояджийски фирми, които правят тези процедури. В София знам няколко такива, но не и за Бургас. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност съм във Варна ....

Може ли съвет как се рестартира тази система ? Не сме правили нищо по аудиото ,мисля че от само себе си стана така 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Щом се чува пукане едва ли е от бушона.  Изписва ли ти Service is overdue...... :icon_hmm:

Ако ти изписва извади клемите на акумулатора и изчакай малко и виж дали ще се нулира...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се за един ден и после пак същата работа.....Извадих и разглобих усилвателя под седалката , под долната част на корпуса му има ръжда по платката има окиси и ръжда Вероятно от автомивките при предходния собственик се е задържала вода там 

 

Сега пак  същото , при паленето се чува едни изпукване от колоните и толкова 

 

Някой да даде съвет подлежат ли на ремонт тези усилватели и къде . Или да търся направо втора употреба усилвател ? 

 

Ако сменя оригиналната мултимедия с китайска Андройд имам ли нужда пак от този усилвател ? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...