Премини към съдържание

Carisma 1.9TD вдига оборотите при загряване


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. От около година се появи един странен проблем с моята Каризмичка. На студен мотор запалва на около 700 оборота, като работата на мотора е равномерна, но твърдичка. В процеса на загряване на двигателя оборотите се вдигат все повече и повече докъто не достигне 90 градуса като тогава оборотите си стават около 850 и моторът заработва по меко.Чувал съм, че на тия помпи Лукас се прецаква авансаторният клапан на помпата, но не зная дали може да е свързано с него. Колата пали от четвърт без значение от температурата навън, има си нормална като за нея мощност. Пробвал съм да регулирам оборотите от помпата, точно по стъпките както е описано в ръководството, но ако се настроят на около 850 на студен мотор, то на загрял си се качват на 1000.Температурният датчик на двигателя съм го сменил профилактично, но без никаква промяна. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели мнение...

Редактирано от detonation_1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...