Премини към съдържание

Съвместимост с афтърмаркет android head unit


crashera

Препоръчано мнение

Здравейте,

От 1 месец съм собственик на Mitsubishi Lancer 2009-та. Първа кола ми е, та все още не съм наясно с всичко.

Искам да си сменя радиото с android head unit. Препоръчаха ми Joying. Свързах се с тях, за да ги попитам дали всички копчета от кормилото ще работят. Съмненията ми бяха най-вече за копчетата за вдигане и затваряне на разговори, когато ползвам вграденото hands-free. От Joying ми отговориха, че всичко щяло да работи, но за копчетата за вдигане/затваряне трябвало допълнително да си взема "canbus harness". Юнитът идвал с "iso harness", който нямало да поддържа всички бутони. Тук ми идват и редица въпроси:

1. Какъв точно canbus harness да търся. Намерих този, но не съм 100% сигурен, че това ми трябва. А и изглежда скъпичък.

2. Разбрах, че canbus е универсален начин за комуникация, стандартизиран по ISO даже. Тук идва объркването ми - казва е разликата между canbus harness и iso harness. Не съм сигурен, че и китайците знаят какво ми говорят.

3. Трябва ли ми действително такова нещо, че да свържа юнита и всичко да работи.

 

Някой може ли да сподели опит с подобно нещо? Всякакви обяснения или насоки са добре дошли. Дори и един линк с четиво по темата ще е полезен.

 

Ще публикувам тук ако имам някакъв напредък (купя нещо, монтирам го и тн.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с китайските мултимедии, а и вече мина доста време от като мислих вариант как да сменя заводското радио. Препоръчвам ти да разгледаш клипчета в YouТube. До колкото си спомням, мисля че съм виждал клипчета където показват как се обучава китайска мултимедия, да работи правилно с бутоните и какъв "кит" е нужен.

Може да разгледаш тук и да намериш нещо полезно, ако не си го направил вече.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=38436

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...