Премини към съдържание

Съвет за покупка на Outlander III 2012-2015


Препоръчано мнение

Привет,

 

между бензин 2.0 4AWD CVT и 2.2 4WD /незнам какъв точно автоматик е/ какво бихте ме посъветвали?

 

Колата ще се кара предимно градско и се опитах да на меря информация, за съжаление без успех на следните въпроси:

бензиновият агрегат търпи ли газово

ако може да се сложи газово, то течна фаза може ли

каква е разликата между кутиите и коя е по-надеждна

на дизела DPF-a проблемен ли е и евентуално след какъв пробег. Под "проблемен" може би тъй като ще се кара предимно градско т.е. къси разстояния най-вероятно няма да може да си извършва регенерирането и от там проблеми..

 

Моля, който е запознат за коментар/съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DPF a ще е проблем. Моя АSX го взех на 99 хил.и вече беше правил мизерия, но го разбрах късно. Засега съм минал 7 хил.и не съм имал проблеми, но съм постоянно на тръни. Трябва да усетиш кога влиза в регенерация и 15 мин.на 3000 об.оправят нещата.

 

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята я карам на 90% градско и ми прави регенерации през около 700км,а колата е на 170 000км.Когато прави регенерация си пуска вентилатора на мотора,топли огледалата и задното стъкло-около 15 минути е.Но все пак съм Пежо мотора.Хубавото е ,че не ми пълни с нафта маслото в мотора при прекъсната регенерация.При третата генерация 2.2 мотора вече е на Митсубиши и не знам там как стоят нещата с регенерациите.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, значи DPF-а мога да го отпиша като проблем на този етап, защото и двата екземляра за под 60,000 км

 

А някаква информация за моторите примерно бензина какъв разход дава, става ли на газ и ако да, то течна фаза ОК ли е

До колкото разбрах кутията на дизела е обикновенна /каквото и да означава това/ и би ми била полезна информация коя е по-надеждна CVT или тази "обикновенната"..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разхода може да видиш от тук нещо приблизително,

 

 

https://bg.autodata24.com/mitsubishi/list

иначе най меродавно е да кажат хора имащи такива коли

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Притежавам Outlander 2.0 4WD бензин CVT.Навъртял съм й около 10 000км.Когато я карам между 90-110 км гори 7/100.При по високи скорости по голям разход,но не е минавала 8,5/100.На година навъртаме средно около 10 000км.Това беше причината да се спрем на бензин.

Относно дизеловите - доколкото знам покупката им е опрвдана при 15 000км на година.

- автом. кутии са хидротрасформаторни./ по-добър вариант,ако теглиш често каравана/

- бях попадал на писаници за дефекти в електронния блок за управление на кутията/ непроверена достатъчно от мен информация/

Дано съм ти бил полезен при избора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...