Премини към съдържание

Как почиствате замръзените стъкла?


Препоръчано мнение

Здравейте, за много години! Много здраве и безаварийни километри!

 

Как си почиствате замръзените стъкла и най-вече предното? Какво използвате за почистане?

 

До сега винаги съм почиствал стъклата със стандартна 2в1 стъргалка с метличка. Но през годините ми прави впчечатление, че предното стъклото отвън се е надраскало, което разваля видимостта и това се усеща най-вече при нощно шофиране. Със сигурност надраскване има и от камъчета и песъчинки, но вероятно и търкането със стъргалката оставя следи. Някой казват, че стъклото е твърд материал, а пластмасата на стъргалката е по-мека и нямало проблем, но сигурно стъргалката оставя следи! В статия на Автобилд или Аутомоторспорт също ставаше въпрос, че стъргалките драскат стъклото и препоръчваха да се използва спрей за размразяване. Ипозлвал съм такива, които не бяха от най скъпите(5-8лв.) и при лек скреж горе долу почиства, но при по сериозно заледяване изобщо не помагаше, затова ги зарязах. Интересно ако е от по-скъпите 8+ лв. дали има разлика!?

Но след почти 11г. Lancer-а вече е насъбрал доста драскотини по стъклото и гледам да го запазя повече!

 

Също ми е интересно пробвали ли сте препарат против запотяване/замъглява на стъклата отвътре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...