Премини към съдържание

Падане на оборотите и изгасване Мицубиши Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги имам джип Мицубиши Аутлендър 2 XL 2008 2.4 бензин. Вчера вечерта ходих да пазарувам и спрях джипа за около 30-40 минути, върнах се запалих и дадох на задна( като да уточня че е с автоматични скорости) при което превключих на задна оборотите паднаха до такава степен, че джипа леко придруса и изгасна. Аз го изгасих, запалих отново пак дадох на задна за да изляза от паркинга, и се случи същото нещо. Изгасих го изчакам малко, и запалих и му подадох леко газ на Р и вече нямаше такъв проблем.

Днес излязох малко да повторя същата ситуация случи се почти същото, леко притрепери, но не загасна.

Моля за Вашето компетентно мнение какво може да е, и как да реша проблема.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги имам джип Мицубиши Аутлендър 2 XL 2008 2.4 бензин. Вчера вечерта ходих да пазарувам и спрях джипа за около 30-40 минути, върнах се запалих и дадох на задна( като да уточня че е с автоматични скорости) при което превключих на задна оборотите паднаха до такава степен, че джипа леко придруса и изгасна. Аз го изгасих, запалих отново пак дадох на задна за да изляза от паркинга, и се случи същото нещо. Изгасих го изчакам малко, и запалих и му подадох леко газ на Р и вече нямаше такъв проблем.

Днес излязох малко да повторя същата ситуация случи се почти същото, леко притрепери, но не загасна.

Моля за Вашето компетентно мнение какво може да е, и как да реша проблема.

Поздрави.

....автомобила с АГУ ли е?Има ли мазителна система за клапаните?Когато работи на празен ход, мотора притриса(неравномерна работа ) ли? Правен ли е някога реглаж на клапаните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има АГУ , но преди около 5 хил. км. бях при теб за друга работа по джипа и ти каза, че още не е за регулаж.

После ходих при Иво Ленков за профилактика на газовата и той каза, че не е за регулаж. А оборотите на празен ход не играят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има АГУ , но преди около 5 хил. км. бях при теб за друга работа по джипа и ти каза, че още не е за регулаж.

После ходих при Иво Ленков за профилактика на газовата и той каза, че не е за регулаж. А оборотите на празен ход не играят.

....е, тогава мини някой ден да ти я оправя набързо......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....е, тогава мини някой ден да ти я оправя набързо......

 

Ще звънна Пламен другата седмица, да се разберем кога да дойда. :)

Поздрави и благодаря!

Дано не излезе нещо сериозно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....е, тогава мини някой ден да ти я оправя набързо......

DJ, какви са ти съмненията за проблема на колегата? На много от нас си ни бая далеч и се налага да се справяме сами :)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...