Премини към съдържание

Outlander I - падат оборотите и колата гасне


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време имам един неприятен проблем с колата. Моделът е 2003та, 136к.с. 4wd, бензин/газ.

При загрял двигател в момента, в който изключа от скорост оборотите започват да падат почти до нула и често колата изгасва. Прави го и на бензин и на газ. За да не се случва това се принуждавам да подавам газ, докато вкюча на скорост и тръгна. За първи път ми се случи една вечер, началто на годината и на следващия ден всичко беше нормално. Но към края на март започна да го прави ежедневно. Ходих по сервизи, правих диагностика и откриха грешка в дебитомера. Около Великден нещата станаха нетърпими, буквално не можех да мина 100м., налагаше се да спирам с ръчна, за да мога да подавам газ, за да не изгасне. Реших да търся дебитомер, но понеже бяха празници и нито магазини,нито сервизи работеха, успях да намеря само втора ръка от обява. Успях да го сменя и колата се оправи. След като загрее стрелката се заковаваше на малко под 1000 оборота и се държеше перфектно.... до днес. Тази вечер след дълго обикаляне из София отново започнаха да падат оборотите и на два пъти ми изгасна, докато се прибера. Сега се чудя дали отново е въпросния дебитомер или има друг проблем?

 

Имате ли някакви предложения или идеи?

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От известно време имам един неприятен проблем с колата. Моделът е 2003та, 136к.с. 4wd, бензин/газ.

При загрял двигател в момента, в който изключа от скорост оборотите започват да падат почти до нула и често колата изгасва. Прави го и на бензин и на газ. За да не се случва това се принуждавам да подавам газ, докато вкюча на скорост и тръгна. За първи път ми се случи една вечер, началто на годината и на следващия ден всичко беше нормално. Но към края на март започна да го прави ежедневно. Ходих по сервизи, правих диагностика и откриха грешка в дебитомера. Около Великден нещата станаха нетърпими, буквално не можех да мина 100м., налагаше се да спирам с ръчна, за да мога да подавам газ, за да не изгасне. Реших да търся дебитомер, но понеже бяха празници и нито магазини,нито сервизи работеха, успях да намеря само втора ръка от обява. Успях да го сменя и колата се оправи. След като загрее стрелката се заковаваше на малко под 1000 оборота и се държеше перфектно.... до днес. Тази вечер след дълго обикаляне из София отново започнаха да падат оборотите и на два пъти ми изгасна, докато се прибера. Сега се чудя дали отново е въпросния дебитомер или има друг проблем?

 

Имате ли някакви предложения или идеи?

 

Поздрави!

 

.....силно се съмнявам че е дебитомер проблема ви....ако е от него, мотора щеше да работи много лошо, да прекъсва, дори и да изпушва ,при подаване на газ щеше да прекъсва и т.н.....търсете проблема в стъпковия мотор или казано по друг начин - моторчето на празния ход,то е на дросела под маркуча за въздуха,идващ от дебитомера...то има за цел да управлява празния ход на мотора......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

След съвета на DJ Tymbi, закарах колата на сервиз и почистиха моторчето за празния ход и дросела /бяха доста замърсени/. Вече близо месец карам активно и не се е случвало да падат оборотите, на празен ход двигателя стана почти безшумен и при превключване от бензин на газ изчезна едно придърпване/тресене. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...