Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос : Разходи за поддръжка Outlander 2009


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Надявам се с въпроса си не нарушавам някое от правилата във форума. Ако е така, моля да бъда извинен.

 

накратко става дума за Outlander 2009, 2.4 WD.

 

Наскоро ми се наложи да извърша по-основен "ремонт" откакто притежавам колата и искам да преценя дали цените са "приемливи" за Софийската ни действителност.

Като цяло сервизът е с добри отзиви и всичко беше свършено за около 2 дни, което беше голям плюс.

По-долу са извършените подмени и съответните цени/марки. Проверих цените в интернет и почти всички са по-ниски, особено за ходовата част, но предполагам сервизите продават на по-високи цени от тези в нета (мое предположение ест.) Отделно трудът беше 250 лв.

 

1. Въздушен филтър 20 лв.

2. Маслен филтър 10 лв.

4. Филтър купе 38 лв.

5. Двигателно масло - 4.6 L 90 лв.

7. Масло диференциал (2.5 L) 75 лв (25 лв. литър)

10.1. Задни амортисъори 2 х 130 KAYABA

11.1. Предни накладки 110 лв. TEXTAR

11.2. Задни Накладки 87 лв. TEXTAR

16.2. Задни пружини 2 х 165 лв. KAYABA (за пикап)

Пистов ремък 65 лв. Continental (contitech)

Ролки - 2 бр. (паразитна и обтягаща) 110 лв. INA

Ремъчен обтегач 115 лв. INA

 

Какво мислите спрямо вашия натрупан опит ?

 

Благодаря и поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не питай, няма смисъл - дал си едни пари, приеми че е толкова навсякъде. Мнение се иска преди а не след.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не питай, няма смисъл - дал си едни пари, приеми че е толкова навсякъде. Мнение се иска преди а не след.

 

Не виждам нищо лошо да се иска и след, все пак е нещо, което ще се извършва и в бъдеще и бих се поучил в случая.

 

Благодаря въпреки това за мнението :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4. Филтър купе 38 лв. - от къде го изровиха,аз от 13-15лв по скъп не намирам

Пистов ремък 65 лв. Continental (contitech) - този пък също недоумявам, на Bosch e 35 лв

16.2. Задни пружини 2 х 165 лв. KAYABA (за пикап) - тези са по 92 лв.

11.1. Предни накладки 110 лв. TEXTAR = на брембо са по 50-55лв.

Въобще цените са едно 50% нагоре минимум, затова ти казах да не питаш за да не се ядосваш. В София не знам труда как върви, тук при нас щеше да е нещо между 50 - 100лв максимум. Като гледам смяна на масло, накладки, амортесьори с пружини задни и пистов ремък с обтегачите са няколко часа работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4. Филтър купе 38 лв. - от къде го изровиха,аз от 13-15лв по скъп не намирам

Пистов ремък 65 лв. Continental (contitech) - този пък също недоумявам, на Bosch e 35 лв

16.2. Задни пружини 2 х 165 лв. KAYABA (за пикап) - тези са по 92 лв.

11.1. Предни накладки 110 лв. TEXTAR = на брембо са по 50-55лв.

Въобще цените са едно 50% нагоре минимум, затова ти казах да не питаш за да не се ядосваш. В София не знам труда как върви, тук при нас щеше да е нещо между 50 - 100лв максимум. Като гледам смяна на масло, накладки, амортесьори с пружини задни и пистов ремък с обтегачите са няколко часа работа.

 

О, не се ядосвам, просто исках да видя дали правилно са ми са се сторили високи цените,а и за да знам как да процедирам за напред. Другият път се пита предварително за цена/марка, този път да е за мое здраве :)

 

Благодаря, колега!

Поздрави,

Явор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...