Премини към съдържание

Амортисьори за Mitsubishi Galant E88A (1994, 12), with electronically controlled suspension.


Препоръчано мнение

Колата е втората от подписа ми, а именно Mitsubishi Galant E88A (1994-12), with electronically controlled suspension.

 

VIN: JMBSNE88ASZ000001

 

Галанта е рядък модел с електронно регулируемо окачване. Амортисьорите са по-специални, с вграден клапан в самия амортисьор, който клапан се върти от електромоторче монтирано на върха на стеблото. От стеблото излиза тънка, плоска шина, която влиза в накрайника на моторчето и така то, завъртайки се в определено положение променя пропускливостта на клапана в амортисьора. Това всъщност променя твърдостта на амортисьорите. Всичко това се командва от електронен блок, който следи в реално време данните от доста сензори и настройва и променя твърдостта на окачването според пътя. Това е на кратко описание на системата.

Всичко по системата е изправно, но за съжаление самите амортисьори вече са се предали след толкова години. Искам да възстановя регулируемото окачване, но ми трябват оригинални амортисьори-OEM Mitsubish, за това и пускам темата.

 

Оригиналните номера на амортисьорите(след много четене и търсене)са:

MB864780 - предни, 2 броя

MB864781 - задни, 2 броя

Молбата ми е към колеги, които поръчват оригинални части за Мицубиши да проверят при доставчиците за наличност.

 

п.с.

Поръчах ги при Люцкан от Варна(каквото друго съм поръчвал от него го е доставял), човека ми даде и цена, но се оказа, че ги няма налични при неговите доставчици.

Писах на лично и на Мирослав, но нямам отговор.

Намирам ги в немски онлайн магазин, пуснах запитване, но не ми гарантират наличност.

 

Моля, който има желание и възможност да помогне да ги намеря тези амортисьори и да възстановя този уникален автомобил в оригиналната му кондиция!

За контакт, тук или на тел: 0895751987 - Иван

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е втората от подписа ми, а именно Mitsubishi Galant E88A (1994-12), with electronically controlled suspension.

 

VIN: JMBSNE88ASZ000001

 

Галанта е рядък модел с електронно регулируемо окачване. Амортисьорите са по-специални, с вграден клапан в самия амортисьор, който клапан се върти от електромоторче монтирано на върха на стеблото. От стеблото излиза тънка, плоска шина, която влиза в накрайника на моторчето и така то, завъртайки се в определено положение променя пропускливостта на клапана в амортисьора. Това всъщност променя твърдостта на амортисьорите. Всичко това се командва от електронен блок, който следи в реално време данните от доста сензори и настройва и променя твърдостта на окачването според пътя. Това е на кратко описание на системата.

Всичко по системата е изправно, но за съжаление самите амортисьори вече са се предали след толкова години. Искам да възстановя регулируемото окачване, но ми трябват оригинални амортисьори-OEM Mitsubish, за това и пускам темата.

 

Оригиналните номера на амортисьорите(след много четене и търсене)са:

MB864780 - предни, 2 броя

MB864781 - задни, 2 броя

Молбата ми е към колеги, които поръчват оригинални части за Мицубиши да проверят при доставчиците за наличност.

 

п.с.

Поръчах ги при Люцкан от Варна(каквото друго съм поръчвал от него го е доставял), човека ми даде и цена, но се оказа, че ги няма налични при неговите доставчици.

Писах на лично и на Мирослав, но нямам отговор.

Намирам ги в немски онлайн магазин, пуснах запитване, но не ми гарантират наличност.

 

Моля, който има желание и възможност да помогне да ги намеря тези амортисьори и да възстановя този уникален автомобил в оригиналната му кондиция!

За контакт, тук или на тел: 0895751987 - Иван

 

Поздрави!

Www.amayama.com

Цената е налудничава-над 400 долара на брой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря, колега за проверката.

Този сайт също съм го гледал. Тези номера, които излизат там са за "heavy duty suspension", с пружини MB911302(задни). Номерата за ECS (ELECTRONIC CONTROL SUSPENSION) са посочените от мен MB864780 предни и MB864781 задни.

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelItm&t=mTYCCRA2AgkLNgIJ22xqMKh3Wy/Kbyc4VssCCYloA4kZdmT2eRnl5Bk2QwuZFgJ8iHGWYfHnpaGftmvsn5/qYJ_2Nj37N6MITEss71zMir6boFF1GzaDHQvi7GPSpuUJ8QF/TvU4u2DXNSWO2gtSoptCMxSnXChM_UVbIGk5NnF2T0YMpLAxj_L4TVjYoy7pjhyN_O4SUYyQNFEVZuY=&part=5TfAHeA3wB3DN8Adp22oJNR2mTu2brOHhNzAHeQ/wEnlF8A8fS5HkcvTSm1EFycpJuE=

(От колега, от същата кола за части, но хечбек взех амортисьорите с надежда, че може да са в по-добро състояние, та и от тях се убедих, че номерата са точни.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Www.amayama.com

Цената е налудничава-над 400 долара на брой.

И там търсих, Росене и ми прилоша от цената.

Тук също ги намерих и то на добра цена, но не ми гарантират наличност и първо трябва да поръчам, да платя и ако ги няма тогава пък да чакам да ми върнат парите и става сложно...

http://www.originparts.de/index.php?lang=1&cl=search&searchparam=MB864780+MB864781

Тук също излизат и на добра цена:

https://www.amb-trade.de/

Проблемът е, че в сайтовете "на хартия" ги дават налични, но на практика не могат да ги доставят. И Люцкан, и колега тук от форума ми казват, че са спрени от производство и ако има някъде на склад останали само е шанса да се намерят. Чакам и от Елиткар отговор...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...