Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бял пушек- много или нормално?


Bugoi

Препоръчано мнение

Здравейте, имам чувството че колата ми изкарва повече пушек от нормалното. Нямам мярка за сравнение, за първа зима съм със тази кола и не мога да преценя, обръщам се към вас да споделите мнение. На мен ми се струва много. От това което прочетох, бял пушек може да е сдухана гарнитура(?), но преди няма и 1000КМ колата мина доста сериозен ремонт(след скъсване на ремък)-8клапана, всички гарнитури , ремъци и няколко други неща. Предположения? колата е 98-ма година 2000 кубика бензин. Прикачвам

и снимка. И двете са при напълно загрят на оптималната температура двигател.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам чувството че колата ми изкарва повече пушек от нормалното. Нямам мярка за сравнение, за първа зима съм със тази кола и не мога да преценя, обръщам се към вас да споделите мнение. На мен ми се струва много. От това което прочетох, бял пушек може да е сдухана гарнитура(?), но преди няма и 1000КМ колата мина доста сериозен ремонт(след скъсване на ремък)-8клапана, всички гарнитури , ремъци и няколко други неща. Предположения? колата е 98-ма година 2000 кубика бензин. Прикачвам

и снимка. И двете са при напълно загрят на оптималната температура двигател.

 

В студено време е нормално, не се вкарвайте в излишни филми и драми.

Ако не ти изчезва антифриза си карай и да ти не е зор :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От ремонта насам - не е мръдвал грам, преди падаше постепенно. Но като гледам всички коли по пътя, няма по пушеща, дори очевидни дизели :D

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това прилича на пара - ако не мирише и не остава облак след теб да се стеле, всичко е нормално.

Пушекът от горяло масло мирише и не може да се сбърка.

От антифриз пък има синкав цвят.. Това изобщо не изглежда на нищо подобно.

И моя съм го заглеждал навремето през зимата че изкарва така облак пара, малко странно но съвсем нормално.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си сложи ръката отзад на ауспуха и види колко топъл въздух изкарва и сам ще се убеди, че всичко е нормално :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...