Премини към съдържание

Гориво в маслото на Outlander


Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Мицубищи аутлендър 2011 , 2.2 Di-D 140 hp, дизел , на 215000 км. Имаше гориво в маслото...нивото беше двойно над нормата.Тракане на мотора при движение и обороти на двигателя до 2400 , след което тракането изчезва. По време на тракането , при рязко отнемане на газта и подаване на газ тракането в повечето случаи изчезва. Нормален разход на гориво и нормална динамика на автомобила. Няколко пъти се е появявала аларма за DPF филтъра, в момента няма такава . Предполагам че проблема идва от DPF филтъра , като се съмнявам в някой от датчиците че не работи добре и подава информация за активиране на режим регенерация на DPF филтъра. Коментирах в сервиз този проблем , предложиха ми да премахнат DPF филтъра физически и софтуерно , но се съмнявам че ще се появят тогава други проблеми...все пак автомобила е конструиран да го има този филтър!

Ще съм благодарен някой да сподели опит за решаването на този проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Мицубищи аутлендър 2011 , 2.2 Di-D 140 hp, дизел , на 215000 км. Имаше гориво в маслото...нивото беше двойно над нормата.Тракане на мотора при движение и обороти на двигателя до 2400 , след което тракането изчезва. По време на тракането , при рязко отнемане на газта и подаване на газ тракането в повечето случаи изчезва. Нормален разход на гориво и нормална динамика на автомобила. Няколко пъти се е появявала аларма за DPF филтъра, в момента няма такава . Предполагам че проблема идва от DPF филтъра , като се съмнявам в някой от датчиците че не работи добре и подава информация за активиране на режим регенерация на DPF филтъра. Коментирах в сервиз този проблем , предложиха ми да премахнат DPF филтъра физически и софтуерно , но се съмнявам че ще се появят тогава други проблеми...все пак автомобила е конструиран да го има този филтър!

Ще съм благодарен някой да сподели опит за решаването на този проблем .

....доста често срещан проблем,не пипайте нищо, а отидете в сервиз,който знае за какво става въпрос....от къде сте?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....доста често срещан проблем,не пипайте нищо, а отидете в сервиз,който знае за какво става въпрос....от къде сте?

Здравей колега,

от гр.. Пирдоп съм. Коментирали сме проблема в Балканстар, искат да започнат да разглобяват двигателя и да търсят причината. Разбираш че по тази начин цената на ремонта ще е близка до тази на нов двигател...а и мисля че са на грешен път. Питал съм и на други места (чрез нета ) ... почти навсякъде предлагат да премахнат DPF филтъра. Ако може да ме насочиш към добър сервиз с грамотни техници ще съм благодарен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...