Премини към съдържание

Слабо неритмично тракане от двигателя?


Препоръчано мнение

Здравейте. От скоро се появи едно странно тихо тракане, което се чува в купето със следните характеристики:

1. слабо тракане, малко като удряне на метал в метал

2. неритмично е, т.е. на моменти е по-силно, на моменти по-слабо, ту по-учестено, ту по-нарядко, не съм забелязал да има корелация с оборотите

3. чува се в купето на колата; като отворя капака на предницата и не мога да го чуя, навирах се навсякъде, само отдолу не съм се пъхал

4. звука се появява след като е работил двигателя и загрял малко. При първоначално палене сутрин на студен двигател нищо не се чува.

5. като си залепя ухото за калника (и за десня, и за левия) се чува същото тракане

6. чува се при спрян автомобил и когато спирам и паднат оборитите и изчезне страничния шум от движението на колата (възможно е да го има и по време на движение, но просто да не мога да го чуя от работата на двигателя и от шума при движение)

7. не съм забелязал промяна в поведението на колата, всичко си е както си беше преди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...