Премини към съдържание

Check Engine Soon светна -> P1276 Fuel Filter Exchange


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, преди два часа както си карах ми светна лампата за Check Engine Soon. Карах така до вкъщи и защото под ръка в колата имам ELM 327 Bluetooth OBD-II OBD Diagnostic Tool Scanner, закачих го, имам Torque Pro на телефона, проверих за Fault Codes и ми излезе P1276 : Fuel Filter Exchange <Vehicles with fuel filter pressure switch>

 

От както имам колата 2012 Mitsubishi ASX 4WD 1.8DI-D (на 67000 КМ в момента, купих я на 55000 КМ), ми прави впечатление, че като я препълня догоре, цъква някакво реле и залепя на 900 оборота (предполагам точно този fuel filter pressure switch) и държи така и от самосебе си се изключва след време и отново оборотите падат на нормалните 600-630 REV.

 

Снощи беше много яко сковало студа и предполагам може нещо по буските да е замасило.

 

Изчистих грешката със TorquePro и лампата за Check Engine Soon спря да свети, разбира се нарочно изминах 2 километра пробег веднага след като изчистих грешката, за да видя че няма да светне лампата отново и лампата наистина не светна.

 

Моля посъветвайте ме, трябва ли да мина през цялата тази процедура за по сигурно, дори и без да светне повече чека:

 

http://faq.out-club....40002400ENG.HTM

 

 

Смисъл, ясно е че e по-вероятно едно от двете, или е запушен горивен филтър (няма да се учудя, зареждам на Марешки + Bardahl BDC) или прецакано реле за високо и ниско налягане на горивото ...

 

Благодаря предварително за помощта :)

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени си филтъра.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

Мерси, смених го вече, всичко ток ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди беше? Другия път го смени на време и по възможност преди зимния сезон. Дизелов двигател с кофти нафта, запушен филтър и студено време е най-лошата комбинация.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...