Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам Мицубиши Паджеро 2002г.дизел,дълга база,ръчна скоростна кутия,имам следния проблем

След достигане на нормалното загряване на автомобила/поне така показва температурния датчик,който застава по средата/,карам без никаков проблем,до момента в който спра и изгася двигателя/за зареждане на гориво,пазаруване и т.н./след включване на контакт стрелката на температурния датчик се вдига чак до червеното деление,след запалване на двигателя и потеляне виждам как стрелката започва бавно да пада до момента в който установя нормално движение без да сменям скорости/примерно на 4 скорост с 80/90 км/ч/ стрелката застава в нормално положение ,по средата и не мърда до следващото игасване на двигателя.

 

Сервиз ли да търся или електро сервиз,дайте савет,МОЛЯВИ СЕ....,че в това топло време полудях...

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Мицубиши Паджеро 2002г.дизел,дълга база,ръчна скоростна кутия,имам следния проблем

След достигане на нормалното загряване на автомобила/поне така показва температурния датчик,който застава по средата/,карам без никаков проблем,до момента в който спра и изгася двигателя/за зареждане на гориво,пазаруване и т.н./след включване на контакт стрелката на температурния датчик се вдига чак до червеното деление,след запалване на двигателя и потеляне виждам как стрелката започва бавно да пада до момента в който установя нормално движение без да сменям скорости/примерно на 4 скорост с 80/90 км/ч/ стрелката застава в нормално положение ,по средата и не мърда до следващото игасване на двигателя.

 

Сервиз ли да търся или електро сервиз,дайте савет,МОЛЯВИ СЕ....,че в това топло време полудях...

 

Благодаря предварително.

тези датчици работят като превръщат температурата в електрически сигнал.

1.по важно е да разбереш деиствително ли се променя температурният режим на колата или датчика лъже.има един два начина.

2.мил ли си колата скоро.

на мен ми прилича на оттечка която сработва след малко.

температурата на околната среда влияе ли..или го прави по един и същи начин.

трябва да се замери сигнала от термостат или там където е монтиран датчика със мултицет,има си стоиности електрически.

според мен си за електричар.

нека и колегите кажат какво мислят. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тези датчици работят като превръщат температурата в електрически сигнал.

1.по важно е да разбереш деиствително ли се променя температурният режим на колата или датчика лъже.има един два начина.

2.мил ли си колата скоро.

на мен ми прилича на оттечка която сработва след малко.

температурата на околната среда влияе ли..или го прави по един и същи начин.

трябва да се замери сигнала от термостат или там където е монтиран датчика със мултицет,има си стоиности електрически.

според мен си за електричар.

нека и колегите кажат какво мислят. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали се променя температурния режим или ме лъжи датчика,това е първото което ще направя и ще пиша.Незнам как става,но ще търся майстор и ще пиша.

Мия колата редовно,но под капака несъм скоро. :icon_hmm: Несъм забелязал дали влияе околната среда,но го прави напоследък когато имина 40-50 км.и загася двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали се променя температурния режим или ме лъжи датчика,това е първото което ще направя и ще пиша.Незнам как става,но ще търся майстор и ще пиша.

Мия колата редовно,но под капака несъм скоро. :icon_hmm: Несъм забелязал дали влияе околната среда,но го прави напоследък когато имина 40-50 км.и загася двигателя.

 

като за начало напръскай клемите на температурният датчик с wd40.

ще го познаеш по това че като разкачиш клемата му и си на контакт стрелката ще иде или до край горе или докрай долу,в зависимост от това как е начина на свързване,при японците почти всичко е на обратно,даже и оборотомера,и намери свесен елтехник,проблема е дребен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...