Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Колата ми показа символ за проверка на DPF и малко след това ми светна и Check Engine, след диагностика ми изписа посочените грешки (P1498 и P2463). Филтъра го почистих на машина с химикали за почистване на DPF и мисля че е достатъчно чист, за да не получава ECU сигнал за грешка, но не можаха да ги изтрият в сервиза, където ми демонтираха и монтираха DPF. Не знам дали са имали оригинална за Мицубиши програма за диагностика и записах на второ място където ми казаха че имат, но междувременно пиша тук, ако може да получа съвет и от вас какво да правя.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Колата ми показа символ за проверка на DPF и малко след това ми светна и Check Engine, след диагностика ми изписа посочените грешки (P1498 и P2463). Филтъра го почистих на машина с химикали за почистване на DPF и мисля че е достатъчно чист, за да не получава ECU сигнал за грешка, но не можаха да ги изтрият в сервиза, където ми демонтираха и монтираха DPF. Не знам дали са имали оригинална за Мицубиши програма за диагностика и записах на второ място където ми казаха че имат, но междувременно пиша тук, ако може да получа съвет и от вас какво да правя.

....има си опции, където се оказва ,че ДПФ-а е заменен, когато се задейства тази опция,тогава можете вече да изтриете грешката.........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора DJ Tymbi, това и направихме. За съжаление при първата диагностика при друг специалист не успяха и затова реших да питам.

Благодаря и спорна работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

EOBD Facile - хубава програмка на български,инсталирана на смартфона и активирана срещу 25лв.Връзка с автомобила чрез блу-тут.Качествена диагностика с възможност за изтриване на грешки след отстраняване на дефект.Ползвам я от една година и съм доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...