Премини към съдържание

Проблем с дразнещо скърцане отпред на Спейс Стар-смяна на тампони на стабилизиращата щанга!


vilasrs

Препоръчано мнение

Колеги от известно време имам едно дразнещо скърцане отпред на моя Спейс Стар 2004г. и консултирайки се с майстор за регулиране на предния мост ми каза, че най-вероятно става въпрос с износени тампони на предната стабилизираща щанга.Закупих си комплект нови и реших да ги сменя но като погледнах след сваляне на едното колело как са завряни толкова навътре и толкова трудно се бърка дотам искам да попитам някой дали не е сменял и по какъв най-лесен и бърз начин мога да ги сменя.Ако има някакъв снимков или видео материал за подобна смяна ще съм благодарен

Моля за помощ за премахване на това дразнещо скърцане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.....

Аз отдавна не сменям тампоните на тези щанги.

Решил съм проблема генерално,махам стаб.щангите.

В момента карам Outlander и днес ги махнах и двете.....не намирам разлика във возията.

Дори и при висока скорост и по рязък завой.

Винаги съм го правил и др.автомобили.

 

Успех......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо, колега, да е трудно? Това е един от най-лесните възли за обслужване (ако говорим за външните тампони, вътрешните наистина са на кофти място).

Показвам го на друга кола, но мисля, че на Спейса е същото - говорим за болта в центъра на картинката с четири тампона.

За смяната ти трябва дълъг лост (с който после ще натискаш стаб. щанга надолу, за да завъртиш гайката), няколко ключа, малко спрей... нищо специално няма.

Съмнява ме да скърца от там, може да са вътрешните тампони.

 

http://media.snimka.bg/s1/3923/034089996.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...