Премини към съдържание

Какъв съединител да си купя ?


Препоръчано мнение

Здравейте!

Наскоро ми приплъзна съединителя а е на 1000 км.

Доста от вас ,можеби знаят за проекта който правих FTO с vr4 двигател.

С кутията на фто-то съм,а съединителя е по-малък от оригиналния на вр4.

225 /230 mm

Какъв комплект да сложа ,че да нямам ядове. Да слагам истински Exyde нормален или керамика ?

Ако е рекамичен дали ще блъска при тръгване,ако има и демпферни пружини?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/COMPETITION-CLUTCH-STAGE-2-RACING-CLUTCH-MITSUBISHI-LANCER-EVO-1-2-3-FTO-4G63-/131883808221?hash=item1eb4e335dd:g:KV0AAOSwc1FXYBcG

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/COMPETITION-CLUTCH-STAGE-4-RACING-CLUTCH-MITSUBISHI-LANCER-EVO-1-2-3-FTO-4G63-/131883817346?hash=item1eb4e35982:g:4GsAAOSwvg9XYWKf

 

Примерно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същата марка съединител, но stage 3. Пак е керамика, но диска е цял, не е изрязан като stage 4.

Кара се нормално, иска малко повече подаване на газ при тръгване, иначе се усеща накъсване. Full face диск е по-комфортен, но и този сегментиран диск е доста близко като комфорт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Exyde са доста дорба марка. Но stage 4 вече май не е много стрийт зависи и от материала който е направен де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Stage 1 2 или 3

Не съм карал никога с такива съединители и затова се сьветвам с вас.

Някой с по-богат опит да сподели.

иначе колата е 280 коня ,а и предстои малко надуване до към 320 примерно и искам да дьжри,да не да ми преплъзне пак.Но и да не ми блъска адски много,като тръгвам.Нещо средно да е.

Препоръчаха ми цял диск с 6 демпферни пружини Stage 2/3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Stage 1 2 или 3

Не съм карал никога с такива съединители и затова се сьветвам с вас.

Някой с по-богат опит да сподели.

иначе колата е 280 коня ,а и предстои малко надуване до към 320 примерно и искам да дьжри,да не да ми преплъзне пак.Но и да не ми блъска адски много,като тръгвам.Нещо средно да е.

Препоръчаха ми цял диск с 6 демпферни пружини Stage 2/3

 

Определено трябва да е цял диска - кевлар/карбон или максимум сегментирана керамика. Различните производители слагат различни обозначения за stage за на практика един и същ съединител.

Давам ти пример - цял диск сегментирана керамира е stage 4 при Clutch Masters и stage 3 при Competition Clutch.

 

И друго важно нещо, няма значение колко са ти конете, има значение колко въртящ момент правиш. Потърси информация на колко въртящ момент са класифицирани съединителите които гледаш.

 

Преди да слагаш нов съединител задължително шлайфай маховика или ако е много зле го подмени!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

363 Нм/4000 об/мин

но не мога да намеря какви параметри дават на съединителите.

 

Не всички производители дават информация. Competition Clutch дават за своите, само трябва да преобразуваш lbs/ft в Nm.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...