Премини към съдържание

Теч на масло


Препоръчано мнение

Имам теч на масло от един болт точно до мсления филтър,тече само сутрин докато е студена колата.Предполагам че ще трябва да се смени дифтунката но ме интересува какъв е този болт за какво служи и дали няма да има изненади ако го сваля за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Предполагам,описанието горе не е много ясно но все пак да уточня.Имам теч на масло,варианта с дифтунката отпадна.Проявява се само на студен двигател и то само при минусови температури,примерно сутрин капчи няколко минути и като загрее двигателя малко и спира.Теча явно идва откъм ангренажа някъде,като се има впредвид че семеринга на коляновия вал е сменен преди 10 000 км .Някой да има идея някаква,знам че ще се разкача но все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Предполагам,описанието горе не е много ясно но все пак да уточня.Имам теч на масло,варианта с дифтунката отпадна.Проявява се само на студен двигател и то само при минусови температури,примерно сутрин капчи няколко минути и като загрее двигателя малко и спира.Теча явно идва откъм ангренажа някъде,като се има впредвид че семеринга на коляновия вал е сменен преди 10 000 км .Някой да има идея някаква,знам че ще се разкача но все пак.

....е то освен семеринг на кол. вал, има още 4 семеринга .....2 на разпр. валове и още 2 на балансир валовете.......така че сваляйте агренажа и вижте от къде точно тече.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...