Премини към съдържание

Странен звук на Мицубиши Спеѝс стар 1,9 ДИД 2002г.


Barbara13

Препоръчано мнение

Здравеѝте колеги.Аз съм един от щастливците,които притежават Mitsubishi Space Star-Comfort 1,9did 102к.с. 2002г. От скоро време ми се появи едно прехъркване отпред,но се чува само когато колата е на скорост от трета нагоре.По равен път не се чува нищо,но малко като се разклати се появява,по скоро когато колата се повдигне малко нагоре.Когато е изключена от скорост,колкото и да се клати това прехъркване го няма.При движение на кръгово го чувам докато не изправя автомобила в права посока,Ходих при маѝстор,направихме едно кръкче и тоѝ го чу,даже се усеща на педалите.Свалихме предните колела,никакъв проблем не се видя.За кори гледахме,но всичко си е наред,но пак повтарям това се чува само когато съм на скорост и то от трета нагоре.Предстои ми продажба на автомобила поради заминаване в чужбина,но искам този проблем да го оправя преди да ми се обади някоѝ.Ако някоѝ има идеи откъде може да се чува това нека сподели.Извинявам се предварително ако съм допуснал правописни грешки.Лек ден на всички и без авариѝно шофиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеѝте колеги.Аз съм един от щастливците,които притежават Mitsubishi Space Star-Comfort 1,9did 102к.с. 2002г. От скоро време ми се появи едно прехъркване отпред,но се чува само когато колата е на скорост от трета нагоре.По равен път не се чува нищо,но малко като се разклати се появява,по скоро когато колата се повдигне малко нагоре.Когато е изключена от скорост,колкото и да се клати това прехъркване го няма.При движение на кръгово го чувам докато не изправя автомобила в права посока,Ходих при маѝстор,направихме едно кръкче и тоѝ го чу,даже се усеща на педалите.Свалихме предните колела,никакъв проблем не се видя.За кори гледахме,но всичко си е наред,но пак повтарям това се чува само когато съм на скорост и то от трета нагоре.Предстои ми продажба на автомобила поради заминаване в чужбина,но искам този проблем да го оправя преди да ми се обади някоѝ.Ако някоѝ има идеи откъде може да се чува това нека сподели.Извинявам се предварително ако съм допуснал правописни грешки.Лек ден на всички и без авариѝно шофиране.

Здравей,колега,при мен се оказа каре...същото прехъркване при плавно преминаване през неравност....при завой и то само на скорост :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че когато минавам през легнали полицаи не се чува нищо сигурно,защото минавам на по-ниска предавка и с малка скорост,но когато включа на трета,четвърта и пета се чува и усеща.Правил съм си опити на участъци,на които съм го чувал това прехъркване,съм я изключвал от скорост и нищо нередно не се чува,но когато пак я включа на скорост се чува отново и то само на неравен път.Благодаря ти колега за съвета,ще се консултирам с маѝстора и ще видим какво ще станеИначе колицата е много удобна и перфектна.Уникална е.Лека вечер и без-авариѝна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дали успяхте да разберете от какво се получава този шум. При мен също от известно време имам един странен шум, който се чува от предната лява страна на автомобила. Шума се чува на само когато автомобила е на скорост и се подава газ, като най отчетливо се чува между 40 - 80 км. При движение с по-висока скорост не се чува. Другото което ми прави впечатление е че когато навън вали или е много влажно шума изчезва, после като изсъхне времето и пак се появява, явно когато нещо по автомобила се овлажни и изчезва скърцането. Ако някой е имал подобен проблем моля споделете при вас от какво се е получавал. Колата е space star 1.9 DID и освен неприятният шум няма други оплаквания като вибрации във волана или нещо подобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.И моята кола е 1,9DID и няма абсолютно никакви други проблеми,освен този шум,по-скоро прехъркване и то само когато съм на скорост,излюча ли не се чува нищо.Чувам го даже като стм и на висока скорост като подам повечко газ.Ходих при маѝстора коѝто я поддържа и я прегледа цялата предница и за нищо неможа да се хване,защото всичко и е сменено.Единственото за което се опасява че е този шум е от колекторните тръби и трабите на гърнето,Ако я качиш на канал те се виждат отдоло.Направи ми една заварка на тази част която се вижда и честно да ти кажа звука пак се чува,но е по-рядко и по-заглушено.Звъннах му и му казах за резултата и тоѝ се съгласи,защото трябва да свали всичко необходимо за да направи заварката цялостно.Обясни ми,че когато колата е на скорост и двигателят е на тяга тези две части се претриват една в друга откъдето идва и самото прехъркване и в дадения момент като я освободиш,двигателя си идва в нормалното положение и шума го няма.Когато си на скорост двигателя се измества малко назад и според мен е логично проблема да идва точно оттам и в случаѝ като го изключиш от натоварване да се нормализира.Това е за сега от мен,ако разбереш нещо друго,пиши.Лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...