Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Eclipse 1G смяна на волан


Препоръчано мнение

Здравейте колеги за първи път пиша тема така че ако нещо съм объркал моля да бъда извинен.Каня се от много време да сменя волана на еклипса със такъв от на ево 4 примерно или от по следващите модели 7,8.Дали ще станат?

post-21175-014310500 1476121439_thumb.jpg

Редактирано от Eclipse 1G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко става, стига да имаш желание.

 

Точно този волан май няма пасне, броя на шлиците е различен, но може и да бъркам. Също така можеш да забравиш за еърбега...

 

Волан от Ево 8/9 също е възможно да се инсталира, но си приготви бала пари за него и доста преправяне :) Същото важи и за такъв от Ево 4/5

http://www.dsmtuners.com/threads/evo-steering-wheel-in-a-dsm.273299/

 

Лично ти препоръчвам това:

http://carphotos3.cardomain.com/images/0016/15/50/16185105_large.jpg

 

Тъпа снимка ... но този модел е често слаган на нашите еклипси ... Направо се чудя, дали не е било възможно да си го поръчаш от Мицубиши като екстра.

 

*Ето и как изглежда в 1г

 

29526343233_57ec62da77_c.jpg

Редактирано от snaip
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко става, стига да имаш желание.

 

Точно този волан ще пасне, просто трябва да си набавиш фланец за него. Препоръчвам ти оригинален на МОМО, с тези неща не се рискува :)

 

 

Аз сега съм със волан momo corse със фланец дали ще стане на него или този фланец си е за определения волан.Извинявам се ако въпросът е глупав но хич не съм наясно със тази процедура със фланците и воланите :D Никога не ми се е налагало да сменям волан и не съм се интересувал каква е самата процедура.

Редактирано от Eclipse 1G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм със волан momo corse със фланец дали ще стане на него или този фланец си е за определения волан.Извинявам се ако въпросът е глупав но хич не съм наясно със тази процедура със фланците и воланите :D Никога не ми се е налагало да сменям волан и не съм се интересувал каква е самата процедура.

 

Няма глупави въпроси ...

 

Заблудих те в началото, редактирал съм информацията.

За най-добре ако имаш възможност преброй шлиците и прецени 3те дупки на волана. Така ще разбереш пасва ли или не. По случайност имам ОЕМ волан от 1г до мен, мога да ти кажа точно бройка и размери

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко става, стига да имаш желание.

 

Точно този волан май няма пасне, броя на шлиците е различен, но може и да бъркам. Също така можеш да забравиш за еърбега...

 

Волан от Ево 8/9 също е възможно да се инсталира, но си приготви бала пари за него и доста преправяне :) Същото важи и за такъв от Ево 4/5

http://www.dsmtuners.com/threads/evo-steering-wheel-in-a-dsm.273299/

 

Лично ти препоръчвам това:

http://carphotos3.cardomain.com/images/0016/15/50/16185105_large.jpg

 

Тъпа снимка ... но този модел е често слаган на нашите еклипси ... Направо се чудя, дали не е било възможно да си го поръчаш от Мицубиши като екстра.

 

*Ето и как изглежда в 1г

 

29526343233_57ec62da77_c.jpg

 

 

 

Удобен ли е този волан и от къде мога да си взема такъв доста ми хареса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в хиляди пъти по удобен от стоковия, който впрочем е и доста доста по тежък и небалансиран, да не говорим за дебелината....

 

Оглеждай се по обявите... Даже онзи ден го мернах случайно на Голф 3 :icon_doh: Иначе става на въпрос за оригинално МОМО от 90те години, кода е м36, към него трябва и да върви фланец (който ти вече имаш). Хубава телешка кожа... Общо взето, красота и удобство за шофиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в хиляди пъти по удобен от стоковия, който впрочем е и доста доста по тежък и небалансиран, да не говорим за дебелината....

 

Оглеждай се по обявите... Даже онзи ден го мернах случайно на Голф 3 :icon_doh: Иначе става на въпрос за оригинално МОМО от 90те години, кода е м36, към него трябва и да върви фланец (който ти вече имаш). Хубава телешка кожа... Общо взето, красота и удобство за шофиране.

 

 

Не намирам такъв волан никъде ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега моят съвет е да не слушаш нкой и да си избереш волан който ти харесва ,а за поставянето винаги се намира вариант,що се отнася до колегата Снайп ти говори пълни глупост със кодове за волани ,балансирани волани ,тежки волани .Сигурен съм че и една гайка не може да развие и завие този човек защото ми каза ,че за ЕКУ то на колата ще ми трябва цял ден да го сваля ,а то се оказаха 15 минути.И със сигурност не знае че тежеста на волана не идва от волана а от хидравличната рейка.От 30 години се занимавам с автомобили и съм завършил училище по Авто и ЖП транспорт Гоце Делчев г Пловдив,и мога да те уверя ,че на този колега не трябва да се доверяваш на пълно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега моят съвет е да не слушаш нкой и да си избереш волан който ти харесва ,а за поставянето винаги се намира вариант,що се отнася до колегата Снайп ти говори пълни глупост със кодове за волани ,балансирани волани ,тежки волани .Сигурен съм че и една гайка не може да развие и завие този човек защото ми каза ,че за ЕКУ то на колата ще ми трябва цял ден да го сваля ,а то се оказаха 15 минути.И със сигурност не знае че тежеста на волана не идва от волана а от хидравличната рейка.От 30 години се занимавам с автомобили и съм завършил училище по Авто и ЖП транспорт Гоце Делчев г Пловдив,и мога да те уверя ,че на този колега не трябва да се доверяваш на пълно.

 

Май ме бъркаш с някого, или поне препрочети темата си. Написал съм, че е нужно да се демонтира всичко отдясно на централната конзола - демек "кик панела". Защо си разбрал "цял ден" не знам. Все пак съм ти помогнал и упътил правилно. Нали това е целта тук? Да си помагаме. :icon_dance:

Поздравявам те за образованието, аз съм завършил в Технически Университет София - Транспортна Техника и Технологии и какво от това ?

 

Извинявайте за оф топика ...

 

@Eclipse 1G - ако ми изпадне от някъде ще ти пиша. Не е рядкост, просто трябва да се намери малко с касмет :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@Eclipse 1G - ако ми изпадне от някъде ще ти пиша. Не е рядкост, просто трябва да се намери малко с касмет :)

 

 

Добре :good: :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Тъй като не съм много наясно - фабричния волан има ли еърбег и ако да - като реше да го сменям има ли проблем, ако сложа такъв без еърбег (освен безопасността)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...