Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скоростна Кутия → Скоростомер Датчик


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам нужда от помощ - стрелката на скоростомера подскача, понякога пада до нула по време на движение. В сервиза казаха че най-вероятно е от сензора на ск.кутия, който подава сигнал към скоростомера. Автомобила е Mitsubishi Carisma 2004, 1600 куб. см. бензин, ръчни скорости.

Моля помогнете откъде мога да намеря такъв. Балкан стар съм ги оставил за последен вариант ако не намеря никъде.

 

Благодаря предварително,

Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът беше само със скоростомера-пада и след време пак си показва.Майстора го извади ,почисти,презапои го ,и вече около два месеца е нормално.Пробвай това,нов разбрах ,че струва около 80 лв. Дано да съм ти от полза с този съвет.

Редактирано от Георги Станчев Георгиев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът беше само със скоростомера-пада и след време пак си показва.Майстора го извади ,почисти,презапои го ,и вече около два месеца е нормално.Пробвай това,нов разбрах ,че струва около 80 лв. Дано да съм ти от полза с този съвет.

Колеги случайно да знаете, дали датчика за скоростомера на каризма 1,6 бензин 2003 год, е заменяем с такъв от някакъв вид рено, защото знам, че скоростните кутии на тези автомобили са от " Рено"? При мен беше същият проблем, докато не отказа съвсем. Сега пробвам с различни датчици от " Рено",скоростомера проработи, но показва нереални километри, направо ги удвоява.

Редактирано от ilia_iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...