Премини към съдържание

Проблем със скорости на Outlander 2003


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време колата ми издава доста силен звук подобен на виене основно при понижаване на предавка. Същия звук го има и при нормално шофиране но по слабо. След консултация в сервиз ме информираха, че проблема е в скоростната кутия. Като ми дадоха съвета да потърся подобна втора употреба. В тази връзка имам няколко въпроса и бих се радвал на помощ от някой с повече опит от форума.

 

Колата е Outlander I 2003-та, 2.0 136 коня 4х4 с 5 степенна ръчна кутия.

 

1. Има ли възможност за рециклиране на настоящата скоростна кутия? Ако да някой има ли опит със сериозен сервиз където биха могли да извършат тази процедура качествено.

 

2. Скоростна кутия от 2.4 модела съвместима ли е с 2.0? Прозвъних всички морги в София предлагащи подобен модел на части и единствената налична е за 2.4.

 

3. Бухте ли ми препоръчали и още някой сервиз в които да сверя диагнозата на колата?

 

Благодаря предварително за помощта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте,

 

От известно време колата ми издава доста силен звук подобен на виене основно при понижаване на предавка. Същия звук го има и при нормално шофиране но по слабо. След консултация в сервиз ме информираха, че проблема е в скоростната кутия. Като ми дадоха съвета да потърся подобна втора употреба. В тази връзка имам няколко въпроса и бих се радвал на помощ от някой с повече опит от форума.

 

Колата е Outlander I 2003-та, 2.0 136 коня 4х4 с 5 степенна ръчна кутия.

 

1. Има ли възможност за рециклиране на настоящата скоростна кутия? Ако да някой има ли опит със сериозен сервиз където биха могли да извършат тази процедура качествено.

 

2. Скоростна кутия от 2.4 модела съвместима ли е с 2.0? Прозвъних всички морги в София предлагащи подобен модел на части и единствената налична е за 2.4.

 

3. Бухте ли ми препоръчали и още някой сервиз в които да сверя диагнозата на колата?

 

Благодаря предварително за помощта.

 

 

 

 

 

 

 

 

колега имали развитие по темата и при мен има стържене

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

колега имали развитие по темата и при мен има стържене

Здравей колега.

Имам подобен проблем,колата е аутландер 1 2005 г.с двигател 2,0 136 кс.

Виеше ми петата скорост, трудно се превключваха скоростите.педала на съединителя ми беше по високо от останалите.

Днес трябва да я взема от майстора,

Какво се оказа до сега:

колата е карана без масло в скоростната кутия.имаше 3 лагера за смяна и съединителя беше заминал.

ше пиша повече като я взема днес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...